Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyHuawei už se nespoléhá na Android. Nechal si vyrobit milion telefonů s...

Huawei už se nespoléhá na Android. Nechal si vyrobit milion telefonů s vlastním systémem HongMeng OS

Je pravděpodobné, že díky sporu mezi Čínou a Spojenými státy Huawei již brzy definitivně přijde o možnost na své telefony instalovat Android s aplikacemi Googlu. Není se tak čemu divit, že firma v posledních týdnech akceleruje vývoj svého operačního systému, který by se měl jmenovat HongMeng OS (Oak OS). Nová platforma by mohla být představena již na podzim, v případě komplikací pak nejpozději na jaře příštího roku. Vývojářské centrum Huawei v každém případě pracuje na plné obrátky. Nasvědčuje tomu zpráva finanční instituce Rosenblatt Securities, podle které si výrobce v uplynulých týdnech nechal vyrobit milion smartphonů s novým operačním systémem. Všechny telefony mají být zařazeny do programu interního testování.

Zpráva dále zmiňuje, že HongMeng se nestane základem jen pro smartphony. S tímto operačním systémem bychom se měli setkávat i v počítačích, tabletech, v autech a televizích a nositelné elektronice. Ředitel Huaweie Richard Yu pak na sociální službě WeChat uvedl, že systém bude plně kompatibilní se stávajícími android aplikacemi a navíc nabídne i „zvýšenou bezpečnost pro ochranu osobních údajů“.

Jak se situace bude dál vyvíjet, poznáme po 19. srpnu, kdy vyprší odklad sankcí, které proti Huaweii zavedl americký prezident Donald Trump. Není ovšem bez zajímavosti, že systém HongMeng OS dostaly již k testování i další čínské společnosti Oppo a Xiaomi.

Zdroj 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře