ASUS ROG Phone 2 bude aspirovat na titul nejvýkonnějšího smartphonu


ASUS ROG Phone 2 bude aspirovat na titul nejvýkonnějšího smartphonu

ASUS pracuje na dlouho očekávaném nástupci smartphonu ROG Phone. Nový herní telefon by se přitom mohl začít prodávat už v červenci, tedy příští měsíc. Upozornil na to server CNET s tím, že na vývoji mobilu se podílí i vývojářská firma Tencent Games.

ROG Phone 2 bude opět nadupané zařízení a i když zatím nevíme přesně jeho specifikace. Srdcem smartphonu se ale zcela určitě stane to nejlepší z dílen společnosti Qualcomm, tedy čipová sada Snapdragon 855 s osmijádrovým procesorem a grafickou jednotkou Adreno 640. Ta bude mít k dispozici přinejmenším 8 GB operační paměti a až 512GB úložiště.

Špičkový výkon ROG Phone 2 bude možné využít především u her. Aby se telefon během hraní nepřehříval, bude možné na jeho zadní stranu přidělat speciální chladicí modul s aktivním ventilátorem. Tuto možnost nabízela první generace ROG Phone a určitě nebude opomenuta ani u nástupce. A na co dalšího se můžeme těšit? Jistotou je použití velkého displeje s jemným rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz (první ROG Phone měl 90Hz panel). Netradiční bude znovu i design samotného smartphonu.

Dostupnost nového modelu ROG Phone v ČR je zatím ve hvězdách a otazník také visí nad pořizovací cenou telefonu. První generace herního smartphonu od ASUS se v tuzemských obchodech nabízí za doporučenou cenu 20 990 Kč. Nástupce levnější určitě nebude.

Zdroj

 

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: ASUS ROG Phone 2 bude aspirovat na titul nejvýkonnějšího smartphonu


  1. Pingback: ASUS ROG Phone 2 se blíží. Známe cenu i datum představení - Svět aplikacíPocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.