Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyVyvíjíte aplikace ale nemáte vlastní zařízení? Nevadí. Firma TappyTaps vám zdarma...

Vyvíjíte aplikace ale nemáte vlastní zařízení? Nevadí. Firma TappyTaps vám zdarma nějaké půjčí

Nezávislé vývojářské studio TappyTaps se rozhodlo podpořit ostatní vývojáře v Česku a spouští bezplatnou půjčovnu zařízení. V nabídce jsou jak mobilní telefony od firmy Apple (např. kompletní řada iPhone od první generace až po nejnovější iPhone 5S), tak i slušný počet Android telefonů a tabletů.

Kromě zařízení, která jsou v ČR celkem běžná, zde nalezneme i exotičtější kousky. Hodinky Pebble nebo Gear Live, robotický dock Galileo, Google Chromebook Pixel či brýle virtuální reality Card Board nejsou v Česku zatím běžně ke koupi, přesto jsou potencionálně zajímavé pro tvůrce aplikací.

„Jelikož vyvíjíme aplikace pro zákazníky z celého světa, musíme neustále sledovat nejnovější trendy v oblasti mobilních zařízení. Díky tomu kupujeme a zkoumáme většinu zajímavých gadgetů, které se objeví v USA na trhu“”, říká Jindřich Šaršon, spolumajitel TappyTaps. „Většinu těchto zařízení nepotřebujeme mít neustále k dispozici, rádi bychom je proto nabídli na vyzkoušení dalším vývojářům.“

Seznam dostupných zařízení je uveden na stránce půjčovny, většinu je možné půjčit absenčně na 14 dní, některé jsou zapůjčovány pouze prezenčně a je možné je vyzkoušet na místě. Vypůjčení probíhá osobně v kancelářích TappyTaps v Hořicích.

„Vzhledem k tomu, že jsme si většinu zařízení osahali i z vývojářského hlediska, předáme zájemci o zapůjčení i základní know-how, které mu ušetří čas (např. potřebné knihovny apod.),“ dodává Šaršon.

Firmu TappyTaps založili bratři Jindřich a Jan Šaršonovi v roce 2010 v Hořicích. Už od začátku firma vyvíjí jen vlastní aplikace pro iOS a Android, které následně prodává v aplikačních obchodech jednotlivých platforem. Mezi nejznámější celosvětově úspěšné aplikace patří Baby Monitor 3G, Geotag Photos Pro, Dog Monitor nebo Bubbling Math.

Odkazy:

tt

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře