Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei je třetím největším výrobcem smartphonů

Huawei je třetím největším výrobcem smartphonů

Čínský štírek Huawei prodal ve druhém čtvrtletí 2014 celkem 20,3 milionu kusů smartphonů a dosáhl tak nejvyššího meziročního nárůstu prodeje mezi vedoucími prodejci ve výši 95,1 %. Podle zprávy IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker se ve druhém čtvrtletí světové prodeje chytrých mobilů zvýšily meziročně o 23,1 % a celkem se za toto čtvrtletí prodalo přes 295 milionů smartphonů.

Společnot Huawei v tiskové zprávě dále oznámila hospodářské výsledky spotřebitelské divize Consumer Business Group za první polovinu roku 2014. V tomto období firma dodala do obchodů celkem 64,21 milionu přístrojů. Smartphony z toho tvořily 34,27 milionu kusů, a jejich dodávky tak meziročně vzrostly o 62 %. Na tomto úspěchu se podílelo uvedení několika hlavních prémiových smartphonů, jako jsou například Ascend Mate 2 4G a Ascend P7.

Za dobrými výsledky společnosti v uplynulých šesti měsících stojí z velké části obrovský růst na zámořských trzích, kde posílila globální marketingové iniciativy. Jen v samotném druhém čtvrtletí 2014 Huawei dodal celkem 20,56 milionů smartphonů na trhy v Asii, Latinské Americe, na Blízkém Východě a v Africe, což představuje nárůst o 85 % oproti loňskému roku.

Aktivity společnosti zaměřené na značku na těchto trzích přispěly k působivému nárůstu dodávek o 550 % na Blízkém Východě a v Africe, o 275 % v Latinské Americe, o 180 % v Asii a Tichomoří a o 120 % v Evropě. Na některých trzích v Asii a Latinské Americe měla společnost Huawei navíc na trhu smartphonů většinový podíl.

Podle výsledků průzkumu organizace Kantar Worldpanel ComTech se na pěti hlavních evropských trzích, včetně Velké Británie, Německa, Francie, Itálie a Španělska, tržby z prodeje smartphonů Huawei v uplynulých 12 měsících zvýšily o 123 %.

Ascend Mate 2 4G_

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře