Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyUživatelé Facebooku, pozor! Neměňte barvu svého profilu, je to virus!

Uživatelé Facebooku, pozor! Neměňte barvu svého profilu, je to virus!

Na Facebooku, největší sociální síti, se šíří nový vir. Láká na změnu barvy uživatelského prostředí, ale ničeho takového se samozřejmě nedočkáte. Do profilu se vám naopak nabourá virus, který získá vaše osobní údaje včetně hesel a začne spamovat vaše přátele.

Pokud jste na hlavní zdi již zahlédli upozornění, které vyzývá ke změně barvy Facebooku, dejte si na něj pozor, jedná se totiž o nebezpečný podvod!

Po kliknutí na odkaz, ve kterém je už označený někdo z vašich přátel, budete přesměrování na stránku s údajnými instrukcemi, jak postupovat, abyste barvu změnili. Stačí pár neuvážených kliknutí myší a máte na problém zaděláno. Rozhodně to nedělejte!

Žádného Facebooku v nové barvě se nedočkáte. Podvodná aplikace naopak získá všechny vaše osobní údaje včetně hesel a začne i s odkazem na změnu barvy označovat další přátele. Velká opatrnost je v tomto případě na místě a toto upozornění je proto nejlepší zcela ignorovat.

Není to přitom jediný virus, který se Facebookem šíří. Nedávno jsme vás informovali o malwaru, který se snaží získat důvěru uživatele přímým oslovením a označením jeho několika přátel v údajném videu.

facebook_screenshot_20140729145122_2_nfh

51a8

Zdroj: CenterTechNews

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře