Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeVýběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout #5

Výběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout #5

Podívejte se na souhrn nejzajímavějších událostí, které přinesl minulý týden a které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

V České republice lze předobjednat první tři mobilní telefony s Windows Phone 8. Jeden nejmenovaný internetový obchod nabízí modely Nokia Lumia 820, Lumia 920 a Samsung Ativ S. Top model finského výrobce si lze zajistit za cenu 14 995 korun s DPH. Slabší Lumie 820 přijde na 12 495 korun. Nejdražším přístrojem se stal Samsung Ativ S, za který zaplatíte 15 495 korun s daní.

Od minulé soboty si androiďáci mohou stáhnout aplikaci handsonAR, kterou do Google Play uvedlo studio Brosvision. Program využívá prvků rozšířené reality (augmented reality), proto si můžete prohlédnout 3D modely známých telefonů a tabletů přímo ve vaší ruce. Zajímá vás, jak by vám slušel napříkald přerostlý smartphone Galaxy Note 2 či Nokia Lumia 920 s fotoaparátem PureView?

Google představil vlastní aplikaci YouTube pro iOS. V její první verzi chybí zatím podpora pro iPad. Fňuk. Majitelé tabletů si tedy ještě musejí několik dnů či týdnů počkat a spokojit se s přístupem přes webové rozhraní, než si budou moci stáhnout kompatibilní verzi. Vedle nových funkcí či podpory gest nový klient přináší také jednu nelibou věc ? rušivé reklamy. Kdo by to mohl ale mít Googlu za zlé, když je to jeden z jeho zdrojů příjmu.

Hugo Barra, ředitel produktového managementu Androidu, se na Google+ pochlubil tím, že po celém světě bylo aktivováno již více než 500 milionů přístrojů s operačním systémem Google Android. A mimo to také potvrdil informaci o nových aktivacích, o nichž nedávno informoval Eric Schmidt.

Malý zelený robot, nepřehlédnutelný maskot mobilního operačního systému Android, vyrostl v pořádného obra. Momentálně vládne mobilnímu byznysu společně s iOS od Applu. Zastoupení dalších platforem na trhu je výrazně nižší.

Mark Zuckerberg se ve svém prvním veřejném vystoupení po vstupu Facebooku na burzu rozpovídal nejen o klesající ceně akcií, ale také o mobilních platformách. V rozhovoru s Michaelem Arringtonem, zakladatelem serveru TechCrunch, mimo jiné také řekl, že sázka na HTML5 byla velkou chybou. Facebook proto připravuje nativního klienta pro Android, který by měl být po všech stránkách vyzrálejší než současná HTML 5 verze, na kterou si stěžují takřka všichni uživatelé.

Dnem D uplynulého týdne byla středa 13. září. V tento den Apple představil již šestou generaci nejprodávanějšího telefonu na světě. iPhone 5 je tenčí i lehčí než předchozí verze 4S a má také větší čtyřpalcový displej, který nabídne jasnější barvy. Na obrazovku nového iPhonu se nově vejde o jednu řadu aplikací více. Pohodlnější je i prohlížení webu či sledování videa. Novinka má ve svém nitru výkonnější procesor A6 a na svých zádech vylepšený fotoaparát, prostřednictvím něhož můžete pořizovat panoramatické snímky v gigantickém rozlišení 28 megapixelů.

iPhone 5 je ve Spojených státech obrovským hitem. Apple vyprodal během pouhé jedné hodiny všechny kusy určené pro předobjednávky s datem doručení 21. září. Vyprodané jsou všechny modely, tj. verze s 16GB, 32GB a 64GB uživatelskou pamětí. ?Předobjednávky iPhonu 5 byly neuvěřitelné,? uvedl zástupce americké technologické společnosti.

V České republice se nový model začne prodávat 28. září. Plánujete jeho nákup? Na záznam celé akce se podívejte níže.

Hloupost některých zlodějů neuznává žádné hranice. Dvojice výrostků vykradla v americké Temecule kamenný obchod Applu. Do obchodu vnikli stylově, nabourali se do něj automobilem BMW X5. Po odcizení několika iPhonů a iPadů se zase oba hodně rychle ?vypařili?. Ne však na dlouho.

Protože v obchodě ztratili poznávací značku, vrátili se za několik hodin zpět, aby se po ní poohlédli. Na místě činu už na ně ale čekala policie. Oběma pachatelům hrozí vysoký trest odnětí svobody.

Steve Wozniak, který platí za zapáleného fanouška mobilních technologií, se vyjádřil v rozhovoru pro agenturu Bloomberg k nedávnému soudnímu sporu mezi společnostmi Apple a Samsung. ?Nesnáším to a nesouhlasím s tím ? všechno to jsou jen malé věci, které nelze nazvat inovativními. Přál bych si, aby všichni souhlasili se vzájemnou výměnou patentů, aby je kadý mohl použít k vytvoření ještě lepších produktů,? řekl Woz.

Seznam článků:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře