Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyiPhone 5 obsahuje 1 GB operační paměti, SOC jednotka A6 je postavena...

iPhone 5 obsahuje 1 GB operační paměti, SOC jednotka A6 je postavena na návrhu Apple

Přestože společnost Apple stále stále nic oficiálně nepotvrdila, začínají na veřejnost prosakovat podrobnosti o čipu s označením A6, který použila u nejnovějšího iPhonu. A tak již například víme, že nová mobilní jednotka obsahuje dvě procesorová jádra a je vyráběná 32nm technologickým postupem. Informoval tom server Anandtech.

Z popisu pouzdra čipu (z řetězce ?K3PE7E700F-XGC2?) se redaktorům podařilo vyčíst několik zajímavých informací. SoC A6 obsahuje dva RAM moduly typu LPDDR2 (každý má velikost 512 MB) pracující na frekvenci 1066 MHz. Jejich datová propustnost je o 33 procent vyšší, než v případě pamětí použitých u modelu 4S. Grafický akcelerátor SGX 543MP3 navrhla společnost PowerVR.

Redaktoři rovněž zjistili, že A6 vychází z architektury ARMv7, neobsahuje však jádra Cortex A9 ani Cortex A15 ? namísto nich se Apple spolehl na vlastní návrh, údajně proto, aby čip lépe splňoval výkonnostní a energetické potřeby iOS a iPhonu 5.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře