Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia tvrdí, že Lumia 920 je lepší než Apple iPhone 5. Souhlasíte?

Nokia tvrdí, že Lumia 920 je lepší než Apple iPhone 5. Souhlasíte?

Poslední top model Applu konkurenci nedá spát. Po Samsungu se do tažení proti iPhonu 5 zapojila i Nokia, výrobce telefonů s Windows Phone. Na svém oficiálním blogu v bodech vysvětluje, proč byste místo iPhonu měli dát přednost jejímu telefonu Lumia 920.

Nokia upozorňuje na to, že Lumia 920 má větší a kvalitnější displej, který lze ovládat dokonce i v rukavicích. Ve prospěch Lumie hraje i vyšší hustota bodů na čtverečný palec; uživatelé to běžným okem ale jen stěží postřehnou.

Nepřehlédněte:

Lumia 920 má údajně také lepší fotoaparát. Díky technologii PureView a optické stabilizaci obrazu (OIS) s ní bude možné pořizovat kvalitnější fotografie a video.

Zatímco mobil Nokie bude dostupný v červeném, žlutém, šedém, bílém a černém provedení, tak Apple iPhone 5 se bude prodávat pouze v černé a bílé barvě.

Zřejmě to nejatraktivnější na nové Lumii je bezdrátové nabíjení. Telefon prostě jen položíte na podložku a on se nabije. Apple budoucnost v této technologii zatím nevidí.

Lumia 920 běží na nové platformě Windows Phone 8. Živé dlaždice na pohotovostní ploše budou moci nabývat různých velikostí. Oproti tomu iOS se ve své šesté verzi na první pohled příliš nezměnilo ? domovská obrazovka se stále skládá z matice statických ikon.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Ano, jednoznačně bude Nokia Lumia 920 lepší jak Apple iPhone 5. A Samsung že je agresívní vůči Applu?! Jednoznačně je to Apple, který vede agresivní patentovou válku vůči Samsungu. Bojí se jeho výrobků, které jsou zrovna tak dobré a v některých parametrech i lepší než ty jeho.

  2. Znám pár lidí co měli starší lumie … kromě jednoho se toho všichni zbavili a ten jeden furt nadává že to je zgarb. Takže podle mě vyhraje … samsung

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře