Pátek, 12 dubna, 2024
DomůRecenzeVýběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout #4

Výběr novinek za minulý týden, které byste neměli přehlédnout #4

Podívejte se na souhrn nejzajímavějších událostí, které přinesl minulý týden a které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Mohlo by se zdát, že Apple nemá nic jiného na práci, než se soudit se Samsungem, ale opak je pravdou. V Cupertinu celý rok pracovali na nových produktech s iOS. Již tuto středu představí nový iPhone a možná i inovovaný iPod touch.

Centrum umění Yerba Buena v San Franciscu se přes víkend obléklo do barev cupertinského kolosu. Jeho přední část nyní ozdobil reklamní banner s velkým nakousnutým jablíčkem. Středa zkrátka bude patřit Applu. Obrňte se trpělivostí. Většina zpravodajských serverů, které budou o keynote informovat, nápor čtenářů asi ani tentokrát nezvládne.

O několik týdnů později bychom se měli se na samostatné akci dočkat uvedení menšího iPadu.

Nejslavnější agent s povolením zabíjet, James Bond, bude v nejnovějším dobrodružství používat nový mobilní telefon Sony Xperia T. Na veletrhu IFA v Berlíně to uvedl prezident a generální ředitel asijské společnosti Hazuo Hirai.

Aplikace City Lens, která využívá prvků rozšířené reality (augmented reality), už nemá nálepku beta. V obchodu Marketplace je coby ostrá verze. Program je i nadále dostupný pouze chytrým telefonů s Windows Phone značky Nokia Lumia.

Když už hovoříme o Nokii. Finský výrobce ve středu představil první dva modely s Windows Phone 8. Novinářská obec je přijala relativně kladně. Analytici ale od Nokie očekávali víc. Akcie firmy ihned po oznámení nových produktů spadly o několik procent.

Evropskému výrobci pak na již tak pošramocené reputaci nepřidaly ani podvody s propagačním videem a fotografiemi. O tomto faux pas se již popsaly stohy virtuálního papíru, takže jen ve zkratce napíši, o co šlo.

Na tiskové konferenci v New Yorku Nokia demonstrovala kvality nového fotoaparátu, který je součástí Lumie 920. Na tom by samo o sobě nebylo nic špatného, kdyby ale video nebylo natočené profesionální kamerou a fotografie pořízené digitální zrcadlovkou.

Tohle se Nokii vůbec nepovedlo a pravděpodobně budou padat i hlavy v marketingovém oddělení. Podvádět se prostě nemá, dříve nebo později na to stejně někdo přijde.

Český vývojář Štěpán Šonský uvedl do obchodu Play hlasovou asistentku Antelli, obdobu Siri. Šikovná aplikace vám usnadní každodenní vyhledávání informací a je kompletně lokalizována do českého jazyka. Štěpán navíc plánuje své dítko postupně vylepšovat. Nezapomeňte ale, že se zatím jedná o betu. Pokud si Antelli chcete vyzkoušet, odeberte se prosím do obchodu Play.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Antelli/“/]

Kdo by neznal Duka, legendárního hrdinu, který vždy nakope cizácké vetřelce do rozkroku a do toho ještě stihne pokuřovat doutník. Na iOS možná vznikne port dnes již lehce zaprášené 2D akce Duke Nukem Mobile. Vše bude záležet na tom, jakou částku se studiu Machineworks podaří vybrat na Kickstarteru. V každém případě jim držíme palce. Kdo v dnešní uspěchané době rád nevzpomíná na staré dobré časy.


Ice Cream Sandwich stal druhou nejrozšířenější verzí Androidu. To to ale trvalo. Dle aktuálních statistik společnosti Google je verze 4.0.x nainstalovaná již na necelých dvaadvaceti procentech zařízení (tabletů a smartphonů). Nejrozšířenější verzí je stále Android 2.3x Gingerbread.

Na iOS a Android míří kreslená plošinovka Rayman Jungle Run. Z obchodů Play a App Store si ji budeme moci stáhnout 20. září. Hlavní hrdina se vydá tentokrát do husté džungle, kde na něj čeká řada nástrah a především pořádné dobrodružství. Vývojáři slibují i několik překvapení. Nechejme se tedy překvapit.

Americká Motorola si na sebe uprostřed týdne upletla bič. Doslova. Uživatelům, kteří používají její zařízení a nedostanou do konce roku aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean, vyplatí formou dárkového poukazu či připsáním na účet uživatelů u mobilního operátora sto dolarů. Kdyby se tím tak inspirovali také další výrobce s Androidem? I když možná raději ne, namátkou si vezměme třeba takové LG. O přístupu této firmy k softwarové podpoře již vzniklo několik povedených vtípků.

Amazon představil skvělá nová zařízení a také o celých 40 dolarů zlevnil první generaci druhého nejprodávanějšího tabletu ? Kindle Fire. Vedle tabletů s HD rozlišením (menší nabídne 1280 × 800 pixelů, druhý pak dokonce 1920 × 1200 px) představil také nové čtečky s vylepšenou a osvícenou obrazovkou. Na celou keynote se můžete podívat pod textem.

Seznam článků:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře