Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeVýběr: Méně známé aplikace pro zdravý životní styl

Výběr: Méně známé aplikace pro zdravý životní styl

Určitě všichni známe ty největší hráče na trhu produkující aplikace s fitness tématikou, jakož jsou Nike+, Runtastic Endomodo Moves atp. Existují však i další, méně známé aplikace, které svou funkčností nikterak nezaostávají, ba naopak v některých případech předčí leckterá očekávání. 

Squats

První na seznamu je aplikace pod záštitou Runtastic a jedná se o dokonalého pomocníka při dřepování. Na základě pohybu telefonu, aplikace započítává odcvičené dřepy a aktuální počet promítá na obrazovku včetně hlasového doprovodu. Nic složitého, avšak užitečnost je poměrně velká. Kdo by pořád chtěl v duchu počítat.

Stačí jen předpažit s telefonem tak, aby se vám pohodlně dívalo na displej a můžete začít. Squats nabízí serii několika přednastavených tréninků, podle kterých můžete cvičit, nebo si stačí zapnout mód rekord a nechat si započítat svou maximálku. Runtastic Squats je dostupný ve dvou verzích. V základní a PRO verzi. Investováním dvou dolarů získáte sofistikovanější statistiky, náročnější tréninky a zcela zmizí reklamy.

Registrace do aplikace není nutná. Pokud se rozhodnete registrovat, můžete se navíc poměřovat s ostatními uživateli a uvidíte tak jak si vedete v porovnání se zbytkem světa.

[appbox appstore id570182662 ]

[appbox googleplay id=com.runtastic.android.squats.pro ]

[appbox windowsphone 46470853-963c-4a12-9851-765fbf993fdf ]

WorkoutPLAN

Jak již z názvu aplikace vyplývá, jedná se o mobilní provedení tréninkového plánu, který můžete pohodlně nosit s sebou, snadno upravovat a zaznamenávat splněné cviky, či celé plány.

Tréninkové plány si buď vytvoříte vlastní, podle svých preferencí nebo si stáhnete již vytvořené podle konkrétního zacílení. Pokud si dáte práci a přenesete svůj aktuální plán do digitální podoby, můžete při cvičení jednotlivé cviky odškrtávat a tak mít přehled, co ještě zbývá na programu dne, dopisovat poznámky k jednotlivým sériím nebo případně upravovat cviky na místě, podle aktuálního rozpoložení a formy.

Nespornou výhodou je přehled o všem odcvičeném či neodcvičeném. Lze tak poměrně jednoduše vyhodnotit, kde vás tlačí bota a kde naopak je třeba zvolnit nebo se zaměřit na jinou partii. Výsledky lze exportovat pomocí mailu k dalšímu zpracování. Suma sumárum, určitě doporučuji všem, kteří to myslí se cvičením alespoň trochu vážně a zajímá je přehledné mapování formy a pokroku.

[appbox appstore id461729711 ]

meeSleep

K dosažení vyváženého životního stylu patří bezpochyby i optimální porce spánku. Ne vždy si však můžeme dopřát kvalitní odpočinek, což nemá pozitivní vliv na náš organismus. Aplikace meeSleep je váš spánkový asistent, který pomáhá monitorovat, jak na tom ve skutečnosti jsme, jestli máme řádně naspáno nebo jestli trpíme spánkovým deficitem.

Návod je jednoduchý. Stačí jen dvě kliknutí. To první, když jdete spát, kliknete na meeSleep a jakmile se vzbudíte, stisknete meeDone. O vše ostatní se nemusíte starat. Pokud jste některé dny neulehali společně s meeSleep, lze si dobu spánku v kalendáři dodatečně doplnit, tak aby údaje byly kompletní a nedošlo ke zkreslení.

Aplikace za vás dopočítá spánkový deficit z předešlých dnů na základně spánkových cyklů. Délku spánku, kterou považujete za správnou, a pro tělo dostatečně regenerující, si nastaví každý individuálně. Výchozí hodnotou je sedm a půl hodiny, což je doporučená doba spánku pro lidi ve věku kolem dvaceti pěti let.

[appbox appstore id522713482 ]

QuitNow!

Druhou aplikací, která napomáhá k urovnání si životosprávy, je QuitNow! Pokud chcete sportovat a starat se o svůj zdravotní stav, nedává smysl, abyste provozovali jeden z nejběžnějších sportovních hříchů, a tím je kouření. QuitNow! monitoruje počínání od zanechání zlozvyku a vyzdvihuje benefity, které tímto rozhodnutí získáte.

Na hlavní stránce tak najdete přesné datum, kdy jste přestali kouřit, dále pak čas, který uběhl od poslední cigarety, kolik peněz bylo ušetřeno tím, že jste neskončili v nejbližší trafice a nakonec poslední údaj říká, kolik času máte navíc nově k dispozici. Tyto všechny údaje vyskakují na základě zvolených preferencích. Aplikace na základě nastavených údajů uděluje povzbuzující achivementy jako třeba za prvních pět odřeknutých cigaret, za týden bez kouření za prvních ušetřených pět set korun a tak podobně.

QuitNow! dále pak nabízí velmi pestrou galerii obsahující obrázky, které by měli odradit každého kuřáka. Mimo to můžete vstoupit do komunity, kde se veřejně diskutuje o pocitech a zkušenostech se zanecháním kouření.

[appbox googleplay id=com.EAGINsoftware.dejaloYa ]

[appbox appstore id483994930 ]

Run 5K

Výběr uzavírá aplikace s názvem Run 5K, která provází uživatele na cestě za prvními pěti uběhnutými kilometry. Run 5K si klade za cíl, pomocí svého intervalového tréninku, vycvičit vás tak, abyste byli schopni uběhnout tuto vzdálenost bez jakýkoliv problémů. Nutnou podmínkou k takovému výkonu je během sedmi týdnů absolvovat třikrát týdně půlhodinový trénink. Každý trénink je kombinací běhu, pomalé chůze, joggingu a krátkých přestávek na odpočinek.

Před každým tréninkem si lze nastavit prostředí, ve kterém poběžíte z nabídky indoor nebo outdoor, pak hudbu na povzbuzení ze svého telefonu včetně podcastů a pokud jste vybrali outdoor, tak se vyplatí mít zapnutou GPS pro monitorování trasy.

Při samotném běhu se na obrazovce promítá tréninkový plán, jehož tempo a časový interval byste měli dodržovat. Dále pak v horních rozích najdete, kolik času zbývá do konce a počet spálených kalorií, který je vypočítán na základě údajů o vaši postavě v nastavení. V menu pod položkou Tips & Help najdete všechny potřebné návody, jak k jednotlivým týdnům a tréninkům, tak i k běhání obecně.

[appbox appstore id583901244]

Pro ty z vás, kteří nejste začátečníci a běh na 5 km vás uráží, vyzkoušejte Run 10K PRO!.

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře