Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyShiraseru Am je první užitečné wearable pro vašeho psa (nebo kočku)

Shiraseru Am je první užitečné wearable pro vašeho psa (nebo kočku)

Psi a kočky jsou speciální domácí mazlíčci. Spousta z nás je miluje víc, nežli samotné lidi. Také proto se pro psy a kočky aktuálně dají koupit nejrůznější hlouposti a to včetně mnohých wearables. Ta byla až doteď úplně k ničemu, Shiraseru Am je ovšem docela jiný.

Shiraseru Am, za nímž stojí tokijská společnost Anicall, znamená v překladu něco jako „říci“, nebo volněji „oznámit“. Toto wearable bude sledovat chování vašeho mazlíčka a vyhodnocovat jeho návyky a to především v době, kdy s ním nejste doma.

Shiraseru Am dokáže rozeznat celkem 20 různých činností mazlíčka a vyhodnocovat je skrze přidruženou mobilní aplikaci. Význam sledování a vyhodnocování chování zvířat je zřejmý. Zvířata stejně jako lidé změní své návyky ve chvíli, kdy se necítí dobře. Pokud odlišné chování zvířat budeme schopni odhalit už v zárodku, potenciálně tak můžeme odhalit přicházející nemoc a zavčas ji léčit.

Společnost Anicall přijímá předobjednávky Shiraseru Am prostřednictvím crowdfundingové kampaně na serveru Makuake. Cílem je vybrat 4100 dolarů (cca 102 500 korun). První model Shiraseru Am vás vyjde na 40 dolarů (cca 1000 korun).

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře