Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyKonec nenažranému Facebooku v mobilech. Vyzkoušejte aplikaci Facebook Lite

Konec nenažranému Facebooku v mobilech. Vyzkoušejte aplikaci Facebook Lite

Po funkční stránce aplikaci nechybí nic důležitého, má menší nároky na hardware, v telefonu zabere méně paměti a přenáší méně dat. Navíc zvládne i zprávy, na které u „velkého“ mobilního Facebooku musíte mít samostatný Messenger.

Facebook v lednu představil aplikaci Facebook Lite. Oficiálně je dostupná pouze ve vybraných zemích, mezi které Česká republika nepatří. To se však brzy změní a ke stažení bude i u nás. Facebook Lite je ve své podstatě kompaktní obdobou webového facebookového klienta s tím rozdílem, že podporuje notifikace o změně stavu, obdržené zprávě a ostatních aktivitách.

Další výhodou aplikace je možnost pohodlně pracovat se svými kontakty uloženými v telefonu (např. vyhledávání nových přátel) a samozřejmě i chatování bez nutnosti používat datově i na výkon telefonu náročný Messenger. Aplikace je navržena tak, aby byla vhodná pro používání v pomalých 2G sítích. Oceníte ji tak na cestách a když se budete nacházet v odlehlých lokalitách.

Facebook Lite je přes obchod Google Play oficiálně ke stažení jen v několika zemích Asie, v příštích týdnech se však dostane i do Latinské Ameriky, Afriky a Evropy. Pokud si aplikaci chcete stáhnout a používat, navštivte odkaz ZDE.

Co Facebook Lite přináší?

– Rychlou instalaci – velikost instalačního balíčku je menší než 1 MB.
– Rychlé načítání obsahu
– Efektivní práci s datovými přenosy
– Použití v oblastech s omezeným připojením k internetu

1 3 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře