Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAccent A455: Ultralevný smartphone s 3 000mAh baterií a 5Mpx foťákem

Accent A455: Ultralevný smartphone s 3 000mAh baterií a 5Mpx foťákem

Na českém trhu začala působit marocká značka Accent, která se soustředí na produkci levných smartphonů s Androidem. Dvousimkový model A455 je typickým představitelem této kategorie. Za cenu 2400 korun u něj můžete kromě volání a zpráv využít i připojení na internet a také něco vyfotit.

Accent A455 disponuje IPS displejem s úhlopříčkou 4,5 palce a rozlišením 854 × 480 pixelů. Jemností a rozlišením se vcelku logicky nemůže rovnat obrazovkám násobně dražších smartphonů, nicméně nenáročným uživatelům by měl vystačit. Pod kapotou novinky najdeme pracovat čipset Mediatek 6582M, který nabízí čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,3 GHz a 512 MB RAM. Mrzká kapacita operační paměti ale nevěští nic dobrého, v tomto případě rovnou zapomeňte na nějaké náročné hry i náročnější aplikace. 4 GB vnitřní paměti (pro uživatele je dostupných zhruba jen 2,5 GB) lze dále rozšířit microSD kartou o dalších 32 GB. Smartphone má také dva fotoaparáty: hlavní foťák dostal rozlišení 5 Mpx, čelní pak 2 Mpx.

1 2

Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 KitKat v čisté podobě. Baterie má slušnou kapacitu 3 000 mAh, dvoudenní výdrž tedy Accentu nebude dělat žádné problémy. Pokud používáte pracovní i osobní telefon, s A455 budete mít jen jeden, díky funkci dualSIM totiž do tohoto smartphonu můžete umístit dvě SIM karty.  A Accent A455 se přizpůsobí i vaší náladě. V balení jsou navíc barevné kryty, které si můžete měnit podle libosti.

Zajímavou výhodou Accent je také servis v České republice, konkrétně v Liberci. Pokud vám telefon upadne a rozbije se displej, oprava se tak díky tomu zkrátí na minimum.

Doporučená cena modelu Accent A455 pro český trh je stanovena na 2390 Kč.

55sas

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře