Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyVolvo chce, abychom klíč od auta vyměnili za mobil

Volvo chce, abychom klíč od auta vyměnili za mobil

Společnost Volvo patří mezi nejvíce inovativní automobilky na světě, což dokazuje i skutečnost, že plánuje nahradit klíče od automobilu smartphony. Jak to bude fungovat?

Automobil s klíčem bude fungovat přes Bluetooth. Bezpečnostní kód v zařízení autu přitom prozradí, že se ho skutečně snaží otevřít jeho majitel.

Díky tomuto systému nebude žádný problém otevřít auto na dálku například některému z členů vaší rodiny. Značnou výhodu by tento systém mohl přinést i pro autopůjčovny, které by i bez potřebného zázemí mohly nabízet automobily ve vzdálenějších oblastech – stačilo by, abyste k automobilu přišli a pracovník autopůjčovny by vám ho odemkl na dálku.

Nový systém Volva je v současné době již v dosti pokročilém stavu – svědčí o tom i skutečnost, že aplikace pro tyto účely je již téměř hotova. Najdete v ní možnost kontrolovat stav vozidla, uzamykat dveře na dálku, lokalizace automobilu nebo například stav tachometru. Doprovodné funkce by se mohly hodit prakticky všem společnostem – a to nejen ke sledování ukradených vozidel, ale například i ke sledování toho, zdali zaměstnanci s automobily jezdí tam, kam udávají, případně zdali automobily nejsou zralé na opravy.

Bohužel i tento systém má své jasné úskalí – když se nám smartphone vybije, máme po odemykání (a tudíž i po ježdění).

Společnost Volvo plánuje tento systém uvést do reality už v průběhu příštího roku.

volvo-aplikacia-1

https://www.youtube.com/watch?v=ZEaJXot-CJA

Zdroj: Android Police

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře