Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyVodafone se připojil k platformě pro rozesílání krizových SMS

Vodafone se připojil k platformě pro rozesílání krizových SMS

Operátor se připojuje k unikátní službě, prostřednictvím které lze rozeslat hromadné SMS do konkrétní oblasti s vysokým rizikem ohrožení zdraví nebo života. Záchranáři tak skrze systém SAR SMS mohou obratem informovat občany například o pátrání po pohřešovaném dítěti, ale také o požárech, povodních či dalších kritických situacích.

Firma to oznámila v tiskové zprávě. Nekomerční aplikaci poskytovanou IZS vyvinul T-Mobile.

Platforma SAR SMS (Search&Rescue SMS) může pomoci v mnoha různých kritických situacích. Umožňuje rozesílat informační SMS v oblastech se zvýšeným rizikem ohrožení zdraví či života například při průmyslových haváriích, požárech anebo povodních. V případě pátraní po ztracených osobách, zejména dětech, představuje velmi rychlý nástroj pro upozornění osob ve vymezené oblasti.

„Za zcela zásadní považujeme, že praktickou a v Evropě výjimečnou platformu SAR SMS, kterou jsme spolu s firmou Positions vyvinuli, přijaly velmi pozitivně složky Integrovaného záchranného systému.“ říká Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace v T-Mobile, a dodává: „Nesmírně nás těší, že jsme šesti měsíci intenzivního vývoje mohli významně přispět k bezpečí všech obyvatel.“

Vodafone se bezpečnosti, a to především v internetovém prostředí, věnuje dlouhodobě. Jeho Nadace Vodafone podporuje celonárodní projekt E-bezpečí, prostřednictvím kterého jsou děti, rodiče i učitelé srozumitelně vzděláváni o výhodách, ale i nástrahách používání internetu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře