Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMinecraft prý vzbuzuje v dětech násilí. Turci ho chtějí zakázat!

Minecraft prý vzbuzuje v dětech násilí. Turci ho chtějí zakázat!

Podle nedávného průzkumu, který si objednala turecká vláda, je populární hra Minecraft založena na násilí, a proto by měla být zakázána. Ne, to není předčasný apríl, ale skutečnost.

Úředníci ministerstva sociálních věcí zahájili proces, který by měl vést k zákazu Minecraftu v Turecku. V jejich zprávě se uvádí: „ačkoliv hra může být chápána jako podporující tvořivost v dětech tím, že je nechá stavět domy, farmy a mosty, hráči musejí zabíjet moby (agresivní příšery), aby své budovy ochránili. Ve zkratce, hra je založena na násilí“.

Ministerstvo se obává, že by některé děti mohli zaměnit „kostičkovaný svět“ s realitou, což by mohlo vést k tomu, že začnou týrat zvířata.

O tom, zda k zákazu Minecraftu skutečně dojde, však budou muset rozhodnout až soudy.

Vláda Recepa Tayyipa Erdogana blokuje aktuálně přes 67 tisíc webových stránek, které jsou v jiných zemích běžně přístupné. Mezi blokovanými nechyběl nějaký čas ani videoportál YouTube či mikroblog Twitter. Ze zakazováním jinak povoleného Turecko tedy nemá žádný problém.

n_79445_1

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře