Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyVodafone na Silvestra: Více SMS, přenos dat vzrostl o 132 procent

Vodafone na Silvestra: Více SMS, přenos dat vzrostl o 132 procent

Český Vodafone o Silvestru zažil nárůst odeslaných esemesek a multimediálních zpráv (MMS). Nejvíce v jeho síti ale stoupl datový provoz. Oproti loňskému roku operátor zaznamenal nárůst o 132 procent.

„Počet hovorů oproti loňsku mírně poklesl, vzrostla ale jejich délka. Nejvíce se o Silvestru volalo do Polska, na Ukrajinu a do Německa,“ uvedla Adéla Konopková z tiskového oddělení společnosti. Operátor během silvestrovské noci v síti spojil 13,4 milionu hovorů, což je o 3 procenta méně než loni. Špička nastala o půlnoci.

Stejně jako v případě T-Mobilu a O2, tak i u Vodafonu vzrostl meziročně především objem datových služeb. „Letos lidé o Silvestru přenesli o 132 procent více dat než loni. Špička nastala v 17 hodin. Značný nárůst přenosů dat koresponduje s rozšířením telefonů s podporou LTE.

Uživatelé si rovněž v síti Vodafonu poslali téměř 12,7 milionu SMS, což je o 8 % více než loni. U textovek špička nastala v 0:19 hodin. Co se multimediálních zpráv týče, jejich počet meziročně vzrostl o 1 % na 118 tisíc. Nejvíce MMS se odeslalo v čase 0:20 a 0:30 hodin.

f76_994-vodafone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře