Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyIndie je v pořadí druhou zemí, která má přes 1 miliardu uživatelů...

Indie je v pořadí druhou zemí, která má přes 1 miliardu uživatelů chytrých mobilů

Indie tento rok překonala významný technologický milník. V říjnu roku 2015 totiž v této zemi bylo přes 1 miliardu uživatelů chytrých telefonů, přičemž toto číslo dále utěšeně roste. Indie se tak zařadila po bok Číny, která milník překročila již v roce 2012.

Server Phone Arena dále uvedl, že zatímco v Indii od roku 2008, kdy tato země předběhla v počtu uživatelů smartphonů Spojené státy americké, přibylo na 800 milionů nových uživatelů smartphonů, v USA to bylo pouze 100 milionů. USA je sice o poznání menší země než Indie, alespoň co se počtu obyvatel týče, ale i tak se jedná o zajímavý údaj.

Za obrovský boom chytrých mobilních zařízení v Indii může nabídka levných telefonů a tarifů, které nabízejí místní operátoři. Zajímavé je, že indičtí operátoři by se dali počítat na desítky či stovky. Odborníci přitom odhadují, že se v průběhu několika let trh „pročistí“ a zbude jenom pár největších.

Indian villagers, part of a Self Help Group (SHG) organisation, pose with mobile phones and laptops in Bibinagar village outskirts of Hyderabad on March 7, 2013, on the eve of International Women's day. Members of SHG's make small regular savings contributions over a few months until there is enough capital in the group to begin lending, and they use their mobiles and laptops to record financial transactions. SHG's are seen as instruments for a variety of goals including empowering women, developing leadership abilities among poor people, increasing school enrolments, and improving nutrition and the use of birth control. AFP PHOTO / Noah SEELAM (Photo credit should read NOAH SEELAM/AFP/Getty Images)

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře