Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung na CES 2016 představí chytrý opasek a další vychytávky

Samsung na CES 2016 představí chytrý opasek a další vychytávky

Svátek všech technologických nadšenců již klepe na dveře, výstava CES 2016 v Las Vegas začíná už 6 ledna. Vystavující společnosti nás proto začínají lákat na plánované novinky. Tak například Samsung se nechal slyšet, že se můžeme těšit na chytrý opasek a další zajímavé vychytávky.

Všechny vychytávky Samsungu pocházejí z Creative Lab, což je oddělení, kde se věnují vývoji netradičních chytrých zařízení. Z toho vyplývá, že se můžeme těšit na opravdu kreativní záležitosti.

Jako první je přitom na ráně chytrý opasek s názvem Welt. Ten by měl být zaměřený na monitoring vaší fyzické aktivity. Welt bude sbírat údaje o tom, kolik jste toho během dne naseděli, nebo jak moc jste chodili. Tato data na konci dne převede do aplikace, kde si všechny získané informace budete moci prohlížet a sestavovat za jejich pomoci hubnoucí plán.

Mezi další chystané novinky patří Rink. Jedná se o ovladač pro VR aplikace a hry. Ovladač vypadá jako kroužek, který si budeme nasazovat na ruku a ovládat ho náklony a dalšími pohyby. Rink je velmi podobný ovládacímu zařízení, na němž nyní pracuje Oculus Rift pro potřeby svého VR headsetu. Jsme proto zvědavi, jak na to šli v Samsungu a zdali lidi z Oculusu nepřekonali.

Posledním zmiňovaným zařízením je chytrý náramek k hodinkám, který nese název TipTalk. Jedná se o šikovného pomocníka, který po dotyku prstů začne zesilovat zvuky z vašeho okolí a umožní vám tak slyšet rozhovor v hlučném prostředí.

Jak asi sami tušíte, některé novinky mají docela slušný potenciál. My bychom si vsadili na chytrý náramek k hodinkám. A co vy?

TipTalk Smartbelt-WELT Hand-motion-controller-rink-for-VR

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře