Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyVirtuální asistentka Cortana od Microsoftu míří na Android a iOS

Virtuální asistentka Cortana od Microsoftu míří na Android a iOS

Hlasová asistentka Cortana, známá z Windows Phone a Windows 10, bude dostupná i na mobilech s operačním systémem Android a iOS. Na blogu Microsoftu to oznámil Joe Belfiore.

Cortana pro platformy Googlu a Applu bude součástí balíku aplikací Phone Companion, který umožní počítač s Windows 10 propojit s jakýmkoli smartphonem. „S Windows 10 můžete očekávat propojení počítače ke staré tiskárně i nové televizi. A teď k Windows 10 přidáváme aplikaci Phone Companion, díky které budete moci počítač propojit s jakýmkoli smartphonem,“ řekl Belfiore. „Ať už má Windows Phone, Android, nebo jde o iPhone.“

Jelikož však Cortana nebude součástí systému, ale pouze aplikací, nebude umět otevírat aplikace a spouštět hry nebo měnit nastavení (zapínat a vypínat WiFi, data, polohové služby atd.). Na platformách Android a iOS také nebude fungovat vyvolání Cortany pronesením fráze „Hey Cortana.“

Na mobily s Androidem virtuální asistentka Microsoftu dorazí ještě před letními prázdninami na sklonku června a na iOS pak do konce roku.

cortanagif.0

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře