Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeStředeční přehled: České gastroaplikace

Středeční přehled: České gastroaplikace

V české gastronomii za posledních několik let proběhlo pár menších revolucí a důkazem jsou toho dva úspěšné exity Lunchtime.cz a Damejidlo.cz. Když se podíváme blíže na trh s aplikacemi, najdeme hned několik dalších, které stojí minimálně za vyzkoušení pro každodenní používání. 

Restu

Pokud si stáhnete mobilní aplikaci Restu, získáte tak možnost pohodlného rezervování místa v jakékoliv z 2500 restaurací, které jsou aktuálně v databázi. Pomocí geolokace najdete restaurace v nejbližším okolí nebo si vyberete jednu z vašich oblíbených. Není třeba se limitovat jen na restaurace v okolí nebo na vaše oblíbené. Díky funkci s názvem Objevuj si lze vybrat podle preferencí z výběru jako Irské restaurace, podniky nabízející snídaně, koktejlové bary, nejlepší burgery ve městě, tataráky a mnoho dalšího. V aplikaci nalezneme také ikonku s názvem Akce, pod kterou se skrývají všechny akční nabídky, a že jich teda je.

[appbox appstore id916419911 ]

[appbox googleplay id=com.thefuntasty.restu ]

Ordr

Ordr je mobilní aplikace nejrychlejšího rozvozce jídla v Praze, který rozváží obědy a večeře od Smíchova, přes Žižkov a centrum hlavního města až po Karlín. Hlavní výhodou je jednoduché objednání přímo z kapsy pomocí mobilního telefonu a garance doručení do 10 minut od objednávky. Jídla si lze objednat ve dvou časech. Obědové objednávky jsou přijímány v čase od 11:30 do 13.30, večeři pak lze objednat od 18:00 do 20:30. Oba časy platí jen pro všední dny. V denní nabídce je vždy na výběr jen z jednoho jídla na oběd i na večeři. Do budoucna je však přislíbeno přidání jídla druhého.

Pokud pobýváte v Praze, určitě vyzkoušejte. Rekordní čas doručení Orderu je něco málo pod minutu.

[appbox appstore id844111994 ]

[appbox googleplay id=cz.ordr.app ]

tvoje menu

Podle zavádějícího názvu by si mohl někdo myslet, že se jedná o další agregátor poledních nabídek restaurací. Opak je však pravdou. Určitě znáte situaci, kdy si nejste na sto procent jisti, co to přistálo na talíři před vámi nebo jak se vyslovuje to záhadné slovo v jídelním lístku. Aby se předešlo podobným situacím, vyvinula zlínská agentura PRIA aplikaci Tvoje menu.

V abecedním seznamu najdete snad všechny možné potraviny, mořské plody, koření, exotické rostliny, prostě vše, na co si vzpomenete. Ke každé položce je napsán krátký příběh, oč se jedná, informace o původu a co je hlavní, můžete si pustit správnou výslovnost záhadného pokrmu či ingredience, aby jste předešli fau pax, jakmile se číšník dostaví ke stolu k vyřízení objednávky. Pokud si nevzpomenete na název, můžete vyhledávat podle země původu, nebo dalšího kategorií.

Položky, které jakkoliv zaujali natolik, že stojí za to je nevypustit ihned z hlavy, si lze označit hvězdičkou jako oblíbené. Pokud jste nenašli co jste hledali, stačí napsat na podporu pro odpověď.

[appbox appstore id873058092 ]

[appbox googleplay id=cz.prialabs.tvojemenu ]

Pivní deníček

Aplikaci Pivní deníček určitě ocení každý pivař nebo i nepivař, který rád zkouší nové druhy piv, vše si rád pečlivě monitoruje a rád se pobaví o všem co s pivem byť jen trochu souvisí. Jedná se tak o mobilní provedení deskoptové verze pivnidenicek.cz což je jednou z největších komunit pivařů u nás.

Podle geolokace najdete nejbližší hospůdky včetně piv, které točí. U většiny je jejich aktuální cena. Dále pak informace o podniku jako třeba Wi-Fi, zahrádka, typ kuchyně, jestli je hospoda kuřácká nebo nekuřácká.

Dostupná je na platformách iOS a Android. Pivaři s Windows Phone budou muset na verzi pro jejich smartphone ještě chvíli počkat.

[appbox googleplay id=cz.proteus.pivnidenicek ]

[appbox appstore id577774129 ]

Studentská kuchařka

Naopak zase Studentskou kuchařku uvítá každý, kdo zažil během svých studentských let tu situaci, když jej trápil hlad a nezbývalo nic jiného než se jít popasovat za plotnu. Recepty můžete vyhledávat buď přímo podle názvu nebo kategorie jako např. přílohy, rychlá jídla či dezerty. Když nechcete nic hledat a toužíte po rychlém řešení, zvolte v menu první ikonku zleva – Mám hlad – a okamžitě na vás vyskočí sedm receptů. Pokud nejste spokojeni s nabídkou, která je před vámi, klikněte znovu pro její obměnu.

Každý recept obsahuje základní informace, které by asi každý čekal. Suroviny, potřebné náčiní, pro kolik porcí je recept napsán a postup přípravy. Sem tam, u některých receptů najdeme i fotografii výsledného pokrmu nebo komentáře s radou či názorem od ostatních uživatelů. Oblíbené recepty lze ukládat do oblíbených.

[appbox googleplay id=cz.stuku ]

[appbox appstore id840104261 ]

[appbox windowsphone d7eda445-4a57-4434-9dcf-5e7cfe449bac ]

DrinkyUp

DrinkyUp je bezplatná aplikace vyhledávající na základě polohy drinky v okruhu pěti kilometrů. Jak tvrdí sami vývojáři díky DrinkyUp se nikdy večer neztratíte. Při procházení města vždy budete vědět, co za pivo daný podnik točí, kolik stojí Mojito a jestli zrovna není Happyhour na nějaký drink.

Výslednou nabídku si lze seřadit podle nejbližších míst nebo naopak těch, které nabízí nejpříjemnější cenu. Když si rozkliknete podrobněji nabídku, vyskočí na vás profil restaurace a dočetete se tak kdy zavírají nebo naopak otevírají, zobrazí se další nápoje z nápojového lístku, krátké bio a kontakt.

Pokud jste na druhé straně barikády a máte svůj vlastní podnik, na stránkách DrinkyUp se můžete zaregistrovat a vytvořit si tak profil v této nadějně vyhlížející aplikaci.

[appbox googleplay id=com.drinkyup ]

[appbox appstore id964832578 ]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře