Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůRecenzeSamsung na steroidech, zrychlujeme smartphony Galaxy S a Note

Samsung na steroidech, zrychlujeme smartphony Galaxy S a Note

Vlajkové modely značky Samsung jsou vybaveny často tím nejlepším dostupným hardwarem na trhu, a v benchmarcích díky tomu excelují. Při každodenním používání však v některých situacích na konkurenci ztrácí. Proč tomu tak je a jak to změnit?

Za zpomalování může nadstavba TouchWiz s bambilionem funkcí a vychytávek, která operační systém Android pořádně dusí. Reakce telefonů někdy nejsou ideální a na vyladěnější konkurenci, namátkou třeba HTC One M8 nebo přístroje od Sony, pocitově i měřitelně nestačí. Specifikace přitom častokrát hovoří ve prospěch Samsungů.

Kdo nechce flashovat neoriginální ROM a riskovat tak ztrátu záruky nebo rovnou bricknutí (znefunkčnění zařízení), může využít náš návod, pomocí kterého svůj smartphone zrychlí.

Ve videu na konci článku můžete vidět špičkový phablet Galaxy Note 4, postup ale můžete aplikovat i na dalších telefonech, jako Galaxy Alpha nebo Galaxy S5.

Postup

Nejprve začneme tím, že vypneme newsfeed Můj časopis, který je umístěn na levé kartě domovské obrazovky.

Podržte na okamžik prst na tlačítku pro vyvolání naposledy spuštěných aplikací, přejděte do Nastavení domovské obrazovky a odškrtněte položku Můj časopis. Poté zvolte „Přechodový efekt“ a vyberte „Žádný“. Hotovo!

Screenshot_2014-11-13-21-51-27 Screenshot_2014-11-13-21-51-34

Nyní vylepšíme odezvu středového mechanického tlačítka. Opožděné reakce jsou způsobené tím, že se jeho dvojitým stisknutím aktivuje hlasový pomocník S-Voice. Ale kdo ho v České republice nebo na Slovensku používá?

Systém doslova čeká, zda tlačítko nestisknete dvakrát, čímž vzniká krátká prodleva, která při každodenním používání zdržuje. Jak to změnit? Aktivujte S-Voice a v položce „Settings“ odškrtněte políčko „Open via the Home key“.

Reakce ústředního tlačítka by se měla hodně zlepšit, pocítíte to již po jeho prvním stisknutí.

Screenshot_2014-11-13-21-51-45 Screenshot_2014-11-13-21-51-59

No a nakonec trochu pomůžeme animacím, aby byly ještě rychlejší. Vezměte opět do rukou vaše zařízení, je totiž zapotřebí aktivovat skrytý režim pro vývojáře. Přejděte do Nastavení a zde poklepejte sedmkrát na položku „Build number“ („Číslo sestavení“).

Objeví se oznámení „Nyní jste vývojář“. Teď se vraťte na předchozí obrazovku, zvolte možnost „Pro vývojáře“ a u položek „Měřítko animace okna“, „Měřítko animace přechodu“ a „Měřítko doby trvání animace“ změňte hodnoty na 0,5×, nebo animace rovnou vypněte.

Screenshot_2014-11-13-21-52-17 Screenshot_2014-11-13-21-52-23

A to je vše. Teď by vaše zařízení mělo být citelně svižnější. Nezapomeňte nám dát v diskuzi vědět, zda vám návod pomohl.

Videonávod

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Je to jasný – flash je jediná možnost – a pak taky už si nikdy nekoupit Samsung … byl jsem mu věrný posledních několik let, ale další telefon už Samsung určitě nebude …

  2. Tak potvrzuji, že na SGS5, je to teď o něco rychlejší, děkuji za článek.

  3. O měřítku animací jsem věděl, takže to už mám dávno vypnuté,,, na ten flipboard jsem přišel úplnou náhodou když jsem se hrabal v nastavení stránek,,, ale s tím s-voice si nevím úplně rady, je v angličtině a to je pro mě španělská vesnice,,, nebude stačit to zakázat ??? zajímalo by mě o co příjdu když to zakážu…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře