Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyZahnuté hodinky Samsung Gear S jsou v Česku! Vaše můžou být za...

Zahnuté hodinky Samsung Gear S jsou v Česku! Vaše můžou být za „desítku“

Firma Samsung zahájila v České republice prodej nových chytrých hodinek  Gear S, které mají slot na SIM kartu a dovedou fungovat samostatně.

Stejně jako předchozí chytré hodinky jménem Galaxy Gear 2 spoléhají i nové Gear S na operační systém Tizen.

Základem Gear S je širokoúhlý dvoupalcový Super AMOLED displej, jehož zakřivení opisuje křivku zápěstí. Rozlišení je 360 × 480 obrazových bodů. Velký displej si vyžádal prostor, a tak se proporce hodinek zastavily na rozměrech 39,8 × 58,3 × 12,5 mm. Na hubené ruce tedy budou vypadat spíše nepřirozeně.

Přestože je pouzdro vyrobeno z plastu, vyhovuje normě IP67 – hodinky tak jsou prachotěsné a částečně i vodotěsné, vydrží půlhodinový pobyt v hloubce jeden metr. Integrovaná baterie má kapacitu 300 mAh a výrobce udává standardní výdrž dva dny.

Srdcem Gear S je dvoujádrový 1GHz procesor, kterému asistuje 512 MB operační paměti. Hodinky dále pojmou až 4 GB libovolných dat, byť jistou část zabere operační systém Tizen.

Variabilita připojení Gear S zahrnuje 3G, Bluetooth i WiFi. Uživatelé jsou tak bez omezení informováni o všech upozorněních ze sociálních sítí, v kalendáři nebo v aplikacích, i když nemají smartphone zrovna u sebe.

Samostatně hodinky fungují díky nanoSIM kartě, která se vkládá do slotu na zadní straně displeje. Informace se zobrazují prostřednictvím základních widgetů a oznamovacích oken. Pro komunikaci slouží virtuální klávesnice, anebo S Voice pro zadávání hlasových příkazů. Dobíjení zařízení je realizováno přes speciální nástavec, ve kterém je obsažený microUSB konektor.

Doporučená cena chytrých hodinek Samsung Gear S na českém trhu je 9 999 Kč s DPH. Stylová sluchátka Gear Circle, která připomínají náhrdelník a na příchozí hovor nebo důležitou událost zavibrují, mají cenu 2 799 Kč S DPH.

Samsung Gear S_Blue Black_1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Vypadá to parádně a nepochybně praktičtější, než kulaté smartwatch, kolem kterých se vytvořil nesmyslný hype.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře