Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Takhle vypadá operační systém Macintosh System 6 na chytrých hodinkách

VIDEO: Takhle vypadá operační systém Macintosh System 6 na chytrých hodinkách

Mladý vývojář Corbin Davenport o sobě dává znovu vědět. Tentokrát se mu na chytrých hodinkách Samsung Gear Live podařilo spustit téměř 30 let starý systém Macintosh System 6.

Jak lze vidět na videu, ovládání operačního systému na malém displeji chytrých hodinek s Android Wear není velmi praktické. Nejde tady o žádný nový trend, ale především o zajímavost, jak rychle dopředu postupují technologie.

Operační systém System Software 6 byl představen v roce 1987, kdy debutoval na počítači Macintosh II, což bylo tehdy průlomové zařízení, které nabízelo nadstandardní barevný displej. K rozběhnutí System Software 6 na chytrých hodinkách Corbin využil aplikaci Mini vMac II, která je v Google Play ke stažení za necelých 50 korun.

Už dříve se tomuto mladému vývojáři na Samsung Gear Live podařilo úspěšně emulovat operační systém Windows 95 a oblíbenou hříčku Flappy Bird.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře