Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Podívejte se, jak iPhone 6 letěl balonem do stratosféry

VIDEO: Podívejte se, jak iPhone 6 letěl balonem do stratosféry

Výrobce Urban Armor Gear vypustil v meteorologickém balonu iPhone 6, aby demonstroval odolnost svého ochranného krytu Urban Armor Navigator. Balon vyletěl do třiceti kilometrů a kamera GoPro celou misi zaznamenala. Informoval o tom server macrumors.com.

Netradiční test, kterým společnost Urban Armor Gear upozorňuje na kvality svého nového pouzdra, se uskutečnil v listopadu loňského roku. K uveřejnění videa však došlo až nyní.

Balon s iPhonem 6, který chránil obal Urban Armor Navigator, vystoupal až do výše 30,78 kilometru. Telefon musel během své cesty odolávat větru o rychlosti až 110 km/h a teplotě -61 stupňů Celsia.

Při startu byl iPhone zapnutý, vlivem nízkých teplot se však sám vypnul. Tvrdý návrat na zem poničil rameno, ke kterému byla připevněna elektronika, samotný mobil ale zůstal nepoškozený.

Urban Armor Gear je výrobce kvalitních odolných krytů, které splňují armádní pádové normy. Firma na svých stránkách krom jiného uvádí i zkušenosti svých zákazníků. Například jednomu z nich telefon s obalem Urban Armor spadl na zem během jízdy na motorce v rychlosti 50 km/h. Na obalu byl škrábanec, mobil ale vyvázl nepoškozen.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře