Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyVideo: Pejsek běhá díky tlapkám, které byly vytisknuté na 3D tiskárně

Video: Pejsek běhá díky tlapkám, které byly vytisknuté na 3D tiskárně

Moderní technologie nemusejí pomáhat jenom lidem, ale také zvířatům. Stačí jenom trocha dobré vůle, což dokazuje třeba příběh Tary Anderson a postiženého psíka jménem Derby.

Kříženec Huskyho jménem Derby se narodil s vrozeným postižením. Obě dvě tlapky měl nevyvinuté, neschopné chůze a celý život se jakž-takž probíjel jen za pomoci speciálního vozíku. Ten mu však nedával volnost, kterou každý pejsek občas potřebuje. Psíka si naštěstí všimla Tara Anderson pracující ve společnosti 3D systems. Tato společnost se věnuje 3D tisku, návrhu 3D modelů a dalším s tím spjatým aktivitám, takže asi sami už tušíte, jak tento příběh pokračuje.

Tara Anderson psíkovi nechala vyrobit protézy, díky kterým už psík není uvázaný na vozíček, ale může se svobodně proběhnout a pohodlně se dostat všude tam, kam chce. Majitelka dokonce uvádí, že pes díky náhradním tlapkám v klidu uběhne 3 – 5 kilometrů, což je na takto postižené zvíře velmi dobrá práce. Více ve videu níže!

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Naopak, pani autorka, ďakujem, že ste „technický“ svet obohatila týmto článkom. Je príjemné vedieť, že sa na svete nájdu ľudia, ktorým osud zvierat nie je ľahostajní a ktorí svoje možností sú ochotní pre našich spoluobyvateľov planéty poskytnúť a využiť. Ešte raz ďakujem.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře