Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyVideo: Nerozbitný iPhone 7? Díky parašutistickému systému je to možné!

Video: Nerozbitný iPhone 7? Díky parašutistickému systému je to možné!

Odolnost displeje při pádu na zem je vedle nedostatečné výdrže baterie jedním z nejpalčivějších problémů současné generace smartphonů. Uvědomuje si to i společnost Motorola, která před několika dny představila nerozbitný displej. A uvědomují si to i šikovní tvůrci konceptů smartphonů.

Na internetu se před několika dny objevil kupříkladu koncept iPhonu 7, jehož displej i všechno ostatní vybavení je chráněno tzv. „parašutistickým systémem“. Funguje velmi jednoduše. Smartphone při detekci pádu, k němuž používá svých senzorů, aktivuje čtveřici trysek v každém z jeho rohů. Ty během zlomku sekundy dokážou zredukovat sílu pádu na minimum, takže smartphone na zemi přistane jako do peřinky.

Bohužel tento systém by snížil prostor uvnitř smartphonu, což by znamenalo zredukování jeho ostatních částí. Je sice pravda, že jednotlivé části smartphonů se neustále zmenšují, ale je otázkou, kdy honba za miniaturizací bude stačit a zdali pak výrobci smartphonů neupřednostní spíše zmenšení zařízení.

Ve videu níže můžete shlédnout, jak parašutistický systém funguje. Co na něj říkáte?

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře