Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyHTC HD2 je vážně nesmrtelný. Dostal port s Androidem 6.0 Marshmallow

HTC HD2 je vážně nesmrtelný. Dostal port s Androidem 6.0 Marshmallow

Poslední zajímavý smartphone pro Windows Mobile je už šest let starý, ale komunita jej nadále udržuje při životě. Tentokrát se na něm v rámci distribuce Cyanogenmodu 13 podařilo rozběhat nejnovější Android 6.0 Marshmallow.

Ne vše je ale zatím vyladěno a telefon s tímto systémem nelze používat jako primární zařízení. Uživatel fóra XDA macs18max, který nový Android na „hádédvojku“ převedl, tvrdí, že plně funkční je pouze displej, reproduktor a WiFi. V žádném případě si tedy nezavoláte ani nenapíšete SMS.

HTC HD2 můžeme přirovnat k nezničitelnému kyborgovi z filmu Terminátor, který se vždycky vrátil. Za celou historii mobilů bylo uvedeno jen málo zařízení, které mají u vývojářů z XDA fóra srovnatelnou podporu.

Smartphone z roku 2009 se může pochlubit displejem s úhlopříčkou 4,3palce s rozlišením 800 × 480 pixelů, jednojádrovým procesorem Scorpion od Qualcommu a na svou dobu také neuvěřitelným množstvím 448 MB operační paměti RAM. Ve známém benchmarku AnTuTu si telefon s Androidem 6.0 připsal 5 304 bodů.

1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře