Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Let z nejvyššího mrakodrapu planety na křídlech orla

VIDEO: Let z nejvyššího mrakodrapu planety na křídlech orla

Orel královský úspěšně slétl ze závratné výšky 830 metrů na zem ke svému sokolníkovi. Na zádech měl připevněnou jednu z nejmenších videokamer světa Sony HDR-AZ1, která nám nabízí pohled na svět doslova z ptačí perspektivy.

Celou akci zorganizovala nezisková organizace Freedom Conservation, která společně s ochranářskou iniciativou SOS a UNESCO chce zvýšit povědomí lidí o ohrožených druzích živočichů, které jsou zapsány na Červeném seznamu ohrožených druhů IUCN.

Orlice Daršan, která nastavila nový světový rekord letu ptáka z nejvyšší lidské stavby, je zástupcem právě takového ohroženého druhu, který se však díky globálnímu úsilí ochranářských organizací podařilo znovu vrátit do přírody.

Daršan měla na hřbetu připevněnou minikamerku Sony HDR-AZ1 a tak se na úžasný let z Dubaje můžeme podívat ze záznamu. Orlici trénuje známý sokolník Jacques-Olivier Travers z chovné stanice v Thononu ve Francii.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře