Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyVIDEO: Google hledá maskota pro nový Android 5.0

VIDEO: Google hledá maskota pro nový Android 5.0

Video zveřejněné samotným Googlem znovu rozpoutalo spekulace o novém Androidu. Dozvěděli jsme se, že ponese číslovku 5.0, ale jaké bude jeho kódové označení? Jisté je stále pouze jen to, že bude začínat písmenem L.

Vtipná upoutávka s názvem Sweeeeet zachycuje výběrové řízení na maskota, podle kterého bude se nový Android L jmenovat.

Ve hře jsou různé možnosti. Název Lollipop, tedy lízátko, však mezi nimi chybí. Osobně se domnívám, že je to malá nápověda, že kódové označení nového Androidu L bude právě Lollipop.

Souhlasíte se mnou?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

 1. Občas moc nechápu ty zdejší newsky. Vždyť už tak dva měsíce víme, že to má byt podle tyčinky Lion a jestli z toho sešlo mate to do článku připsat.

  Stejně jako včera byla newska že „evleaks“… Evleaks přece skončilo a najednou zase funguje. Ani nenapisete, proč je zpět.

  Sami o spoustě věcech píšete, ale s novými články staré informace nespojujete.

 2. V jednom benchmarku byla informace, že to bude Lion, ale dokud to nepotvrdí samotný Google, nikdo si ničím nemůže být jistý. Podobná situace se odehrává i před představením nových iPhonů. Vždycky se na webu objeví mraky fotek, maket, renderu a spekulací. Dokud ale na pódium nevyleze Cook (nebo Schiller) a neřekne, tohle je nový iPhone, je to pořád jen spekulace. Možné je i to, že Google kódový název v průběhu vyvíjení softwaru L několikrát změnil (takže co platilo před 3 měsíci, dnes může být jinak).

  Co se týče @evleaks, Blassovi je zřejmě lépe a protože nenašel práci, která by mu vyhovovala, nebo ho prostě nikdo nezaměstnal, tak se vrátil k leakování. Ne, to mi nepřišlo natolik zásadní a důležité, abych to do článku a čtenáře tím obohatil. 🙂

  Jinak díky za postřehy. Informace si samozřejmě spojujeme, ale protože zpráv je tolik, uvedeme to jednou, dvakrát a už se k tomu nevracíme. Nedělali bychom totiž nic jiného. Ale zkusíme se do budoucna polepšit. Pěkný den.

  • No vzhledem k tomu, že jste konci evleaks věnovali celou samostatnou newsku, tak si myslím, že bylo obohoaceni čtenáře na místě. Je to jako bych se tu dočetl, že skončila Nokia a za měsíc newska, že je na cestě nový model Nokie.

   Jinak díky za info 🙂

   • 🙂 Dám si na to pozor. Jinak mohu dotaz „na tělo“?: Nejste náhodou ten známý progamer?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře