Pátek, 14 června, 2024
DomůNovinkyVicejádrové procesory pouze ve 20 % smarthonů. Většinu jich vyrobí korejský Samsung

Vicejádrové procesory pouze ve 20 % smarthonů. Většinu jich vyrobí korejský Samsung

Kvůli tomu všemu ?humbuku? kolem čtyřjádrových SoC a přicházející architektury Cortex-A15, která dle slov britské společnosti ARM nabídne zhruba čtyřikrát vyšší výkon, než tomu je v případě Cortex-A9, je snadné zapomenout na to, že smarthony s vícejádrovými procesory jsou poměrně novým fenoménem, který odstartoval teprve loni model LG Optimus 2X.

Podle poslední studie společnosti Strategy Analytics se vícejádrové SoC řešení nacházejí zatím pouze ve 20 procentech zařízení. Majoritní část uživatelů nadále vlastní mobilní telefon, který je vybaven procesorem s pouze jedním fyzickým jádrem.

Není bez zajímavosti, že největším dodavatelem vícejádrových SoC postavených na ARM není Qualcomm, nVidia nebo Texas Instruments, nýbrž aktuálně Samsung, který ovládá 60 procent trhu.

A asi také není potřeba připomínat, že Samsung kromě čipů pro své telefony vyrábí na zakázku i řešení pro Apple, se kterými se pak setkáváme v zařízeních jako je iPhone 4S.

Apple se Samsungem aktuálně dominují trhu se smarthony. Apple vládne, jediný Samsung s ním drží krok, dohromady mají 99 procent zisku z odvětví.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře