Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeDraw Race 2: pokračování kreslících závodů

Draw Race 2: pokračování kreslících závodů

RedLynx se vrací s pokračováním úspěšné kreslící závodní hry, Draw Race, která patří do žebříčku bestselleru loňských aplikací. Tentokrát s vylepšenou grafikou a pořádnou porcí tras. Nechybí ani multiplayer, který je bez pochyby největší novinkou. Vývojáři tohle pokračování obohatili o několik herních režimů a rozšířili sbírku závodních aut o zcela nové kousky. Milovníci závodních her by měli určitě zpozornět. 

Hratelnost 8/10

Draw Race 2 obsahuje celkem čtyři herní režimy. Většina z nich je multiplayerového formátu, takže fanoušci her pro více hráčů si určitě přijdou na své. Ani na vlky samotáře vývojáři nezapomněli a čeká na ně rozsáhlá kariéra.

Rozdělení kariéry je do pěti úrovní podle obtížnosti. V každé z nich je 12 tratí a k otevření, je potřeba nasbírat určitý počet zlatých medailí. Ty lze získat vítězstvím v závodě. Celkový počet závodů je 180. Na výběr máme z šestnácti aut a projedeme se na třiceti dvou různých tratích.

Teď obraťme pozornost na multiplayerové režimy. Jako první je Hot Seat, ve kterém se utkávají až čtyři hráči na jednom zařízení. Každý postupně nakreslí dráhu pro své auto a závod může začít.

Dalším je Friend Challange. Zde se můžeme poměřit v přímé konfrontaci s kamarádovým nejlepším časem. K tomuto režimu je nutné mít aktivní připojení do Game Centra. Pokud se nenajde žádný odvážlivec, který by se Vám postavil, existuje možnost pozvat kamaráda pomocí SMS.

Posledním režimem pro více hráčů je World League. Pomocí něj lze závodit s hráči po celém světě. Až uvidíte stoupání jména ve světové tabulce, věřte, že nebude snadné hru jen tak odložit.

Jak již bývá nechvalným zvykem i tady nacházíme možnost odemčení všech tratí a aut za jednotnou cenu 3,99 ? (necelých 100 Kč). Debaty o podkopávání ducha ?fair play? by mohly být nekonečné, avšak vývojáři jsou také jen lidé, kteří potřebují vydělávat.

Pokud patříte mezi chlubivé jedince, tak určitě uvítáte možnost sdílení svých výsledků prostřednictvím sociálních sítí.

Grafika 8/10

Zatímco v první řadě Draw Race byla grafika hodně animovaná, v pokračování se snaží působit více realisticky. I když po většinu času na hru pohlížíme shora, auta i zatáčky jsou v trojrozměrném provedení. V této oblasti hry oproti minulé řadě udělali vývojáři pořádný kus práce.

Ovládání 7/10

Už z předešlé řady víme, že Draw Race svým ovládáním nepatří mezi závodní hry, na které jsme běžně zvyklý. Úkolem není ovládat auto pomoci řízení, ale nakreslit pro něj trasu, po které pojede. Pak stačí jen sledovat a tiše doufat. Nápad originální, provedení nemusí však vždy být podle našich představ.

Rychlostí, kterou táhneme po displeji, ovlivňujeme rychlost auta. Vzpomeňte si na přísloví ?méně znamená více? a dejte raději přednost pomalejší a plynulé jízdě před jízdou agresivní a rychlou, která většinou první místo v cíli nezajistí. Podle rychlosti tažení se také mění šířka čáry, která graficky znázorňuje rychlost našeho sporťáku. Čím větší rychlost, tím tenčí čára a naopak.

Větší pozornost také věnujte najíždění do zatáček. Každá věc má svou stinnou stránku a tento typ ovládání není výjimkou. Občas se při kreslení může stát, že prstem zcela zakryjeme trasu a můžeme začít od znova.

Zvuky 8/10

Po celou dobu v menu hraje lehce napínavá melodie, která navnazuje ke hraní. Ani po několika hodinách hraní nemůžu říct, že by se mi nějak zprotivila. V samotném závodě zvuky pomáhají při kreslení čar. Při tažení je v pozadí slyšet motor, který podle rychlost tažení mění hlasitost a tím lehce napomáhá v orientaci.

Závěr 8/10

I když je tahle hra několik měsíců vydána, určitě nepatří do starého železa. Rozmanitá nabídka multiplayeru dokáže zahnat dlouhou chvíli nebo zpříjemnit nekonečné čekání. Větší zážitek ze hry mají nepochybně majitelé tabletů, ale i na ostatních zařízeních si hru vychutnáme.

Ve zpětném pohledu mohu říci, že upuštění asi osmdesáti korun z peněženky ke stažení pro obě zařízení, bylo správným rozhodnutím. Pokud jste fanoušek závodních her a hledáte něco jiného než jen klasické ovládání za pomocí řízení tak Draw Race 2 je právě pro Vás.

Odkaz na stažení:

[appbox appstore id433127774 ]

[appbox appstore id433128163 ]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře