Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyVíce než polovinu telefonů s Windows Phone tvoří modely Nokia Lumia

Více než polovinu telefonů s Windows Phone tvoří modely Nokia Lumia

Zatímco výrobci jako Samsung, HTC nebo LG stále berou platformu Windows Phone jako ?zkusíme to a uvidíme?, Nokia do ní vlétla jako pořádný severský uragán. Po čtvrt roce se stala největším producentem Windows Phone zařízení na světě. A dnes už dodala k zákazníkům více telefonů než ostatní firmy dohromady.

Ve své nejnovější analýze založené na používání aplikací z obchodu Marketplace, obdobě Google Play a App Store, o tom informuje společnost Localytic. Nadpoloviční podíl Nokia překročila již v červnu.

Nokia prodala v 1. čtvrtletí letošního roku 2,2 milionu telefonů z modelové řady Lumia. Za druhé pak téměř dvojnásobek ? 4 miliony. Díky tomu vzrostlo zastoupení platformy Microsoftu o vysokých 312 procent. Nokia za to od největšího výrobce softwaru na světě prý inkasovala částku ve výši 750 milionu dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře