Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyPracuje Samsung na vylepšené verzi Galaxy Nexusu?

Pracuje Samsung na vylepšené verzi Galaxy Nexusu? [spekulace]

Samsung údajně připravuje vylepšenou verzi referenčního telefonu Galaxy Nexus, informuje o tom známý zahraniční server SamMobile. V zveřejněné tabulce chystaných zařízení ji najdeme pod číslem GT-i9260. Původní Nexus nese kódové označení GT-I9250.

K novinkám nového telefonu by měl patřit o něco lepší displej, který je nyní vyráběn technologií Super AMOLED HD. Jeho úhlopříčka zůstala zachována ? 4,65 palce. Identické je i rozlišení 1280 × 720 pixelů.

Procesor stále disponuje dvěma fyzickými jádry, nicméně jeho výchozí frekvence vzrostla z 1,2 GHz na 1,5 GHz. V případě grafické jednotky se spekuluje o PowerVR SGX544 (PowerVR SGX540). Petimegapixelový fotoaparát pak zřejmě nahradí osmimegapixelová varianta ? pravděpodobně bude použit snímač z Galaxy S II.

Rozlišení narostlo i v případě přední kamery, která nyní nabídne 1,9 megapixelů (1,3 Mpx). Velkou výhodou bude integrace microSD slotu, díky němuž budete moci navýšit uživatelskou paměť telefonu.

Nezapomínejme, že jde o spekulace a v konečném důsledku se takového modelu vůbec nemusíme dočkat. Kdyby se ale tyto informace nakonec potvrdily, zklamaní určitě nebudeme ? nesouhlasíme totiž s tím, že současné telefony nutně potřebují čtyřjádrové procesory na závratných frekveních a fotoaparáty s desítkami megapixelů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře