Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyVíce než čtyři sta vývojářů mobilních aplikací míří do Prahy

Více než čtyři sta vývojářů mobilních aplikací míří do Prahy

Je nejvyšší čas se registrovat na největší událost pro české a slovenské mobilní vývojáře. Už popáté se více než 400 z nich sejde v Praze. Letos to bude 27. června v prostorách Vysoké školy ekonomické. Největším lákadlem jsou tentokrát řečníci z Velké Británie, Finska nebo Německa.

Jednodenní konference o vývoji mobilních aplikací mDevCamp je čím dál populárnější. „Registraci jsme otevřeli před třemi dny a po čtyřech hodinách bylo pryč dvacet procent vstupenek,“ popisuje hlavní organizátor Michal Šrajer z Avastu.

Už nyní je na webu konference k dispozici podstatná část programu akce, ten bude dále průběžně doplňován. „Kromě těch nejlepších zástupců z československé scény přijedou i zajímaví hosté z Velké Británie, Německa, Finska, Polska i z Rumunska,“ doplňuje Šrajer. Mezi řečníky budou lidé ze společností Google, TappyTaps, Madfinger Games, Avast, Inloop a mnoha dalších, ale také nezávislí vývojáři a designéři.

2 1

Organizátoři toho během jediného dne nabídnou opravdu hodně – technické přednášky, inspirativní talky nejen o mobilním vývoji, herní místnosti s nejnovějšími chytrými zařízeními a roboty, interaktivní hru pro všechny zúčastněné i závěrečnou afterparty. Hlavními tématy letošního ročníku budou internet věcí, mobilní bezpečnost, vývojářské nástroje a postupy a mobilní UX. Diskutovat by se mělo ale i o vývoji mobilních her, vývoji backendů či o tom, jak aplikace monetizovat.

Konference bude tradičně rozdělena do tří přednáškových sálů. Nově navíc přibyde workshop room, kde vývojáři rovnou sami prakticky vyzkouší hodně z nových postupů a nástrojů, o kterých se bude mluvit. Pořadatelem letošní konference je společnost Avast. Hlavními partnery konference jsou IBM a MSD.

Zdroj: TZ Avast

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře