Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySony Xperia Z3+ a Z4 pořádně hřejí. Pracujeme na softwarové aktualizaci, uklidňuje...

Sony Xperia Z3+ a Z4 pořádně hřejí. Pracujeme na softwarové aktualizaci, uklidňuje výrobce

O tom, že čipset Snapdragon 810 trápí přehřívání, se ví už delší dobu. Problémy se nevyhýbají ani výrobci Sony, který procesor od Qualcommu použil v nových smartphonech Xperia Z3+ a Z4. K problémům dochází i přesto, že firma vsadila na nejnovější revizi Snapdragonu 810, která má mít vylepšenou funkci řízení teploty.

Japonští inženýři už proto začali pracovat na softwarové aktualizaci, která by měla problém vyřešit. K zákazníkům by měla dorazit ještě během léta. Dá se předpokládat, že telefon s novým softwarem bude čipset ve vypjatých chvílích podtaktovávat, výsledkem tedy bude nižší výkon zařízení, ale i nižší teploty. K nadměrnému zahřívání nových Xperií dochází hlavně při hraní her, sledování filmů či seriálů v HD rozlišení a při používání fotoaparátu.

Prozatím Sony majitelům obou smartphonů doporučuje, aby je v případě přehřátí vypnuli a nechali vychladnout, nebo aby se rovnou obrátili na servisní středisko výrobce.

V České republice se zatím Xperie Z3+ a Z4 oficiálně neprodávají.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře