Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyVelké překvapení: LG naděluje výběhovému Optimusu G Android KitKat

Velké překvapení: LG naděluje výběhovému Optimusu G Android KitKat

Někteří majitelé mobilního telefonu LG Optimus G v Estonsku se v minulých hodinách dočkali příjemného překvapení ve formě oznámení o dostupnosti nové systémové aktualizace, která přináší Android ve verzi 4.4 KitKat.

Nová verze operačního systému Android je v tuto chvíli dostupná pouze uživatelům v Estonsku a na Tchajwanu. Není však vyloučeno, že už brzy bude k dispozici i v Česku a na Slovensku.

Seznam změn, které update přináší, společnost LG nezveřejnila. V každém případě se ale uživatelé mohou těšit na Svelte, následovníka projektu Butter, který výrazně zrychluje běh a odezvu systému, vylepšený multitasking, přímou podporu pro Chromecast a další novinky.

Optimus G byl do prodeje uvedený v loňském roce a stal se základem pro model Nexus 4. Čelní část smartphonu zabírá 4,7palcový displej s rozlišením 1280 × 768 pixelů. Uvnitř pak najdeme čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro, grafický čip Adreno 320, 2 GB RAM a 32 GB vestavěné uživatelské paměti.

Specifikace dotváří třináctimegapixelový fotoaparát a vyměnitelný akumulátor s kapacitou 3200 mAh.

LG

Zdroj: CultofAndroid

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře