Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyVejde se na nehet, ale přitom je pekelně rychlá a má kapacitu...

Vejde se na nehet, ale přitom je pekelně rychlá a má kapacitu 128 GB. Nová microSD karta může být vaše za 2400 Kč

Je datům ve vašem smartphonu těsno? Pak je vhodná chvíle poohlédnout se po nějaké microSD kartě, která uživatelskou kapacitu navýší. A proč ne třeba po novince od SanDisku s kapacitou 128 GB. V obchodu amazon.com se prodává za 119 dolarů, v přepočtu 2 400 Kč.

Cena je velmi slušná a počítá se také nadstandardní desetiletá záruka.

Nová velkokapacitní karta společnosti SanDisk je třídy 10, což by samo o sobě indikovalo minimální rychlost 10 megabajtů za sekundu, ale přídomek UHS-I slibuje rychlost až trojnásobnou.

Prodejní balení je sice skromné, ale SanDisk do něj nezapomněl přibalit redukci na SD formát, takže kartu můžete používat i v počítači. Samozřejmostí je voděodolnost, nárazuvzdornost a odolnost proti rentgenovým paprskům.

Ještě zhruba před třemi měsíci se spekulovalo, že SanDisk bude svou rekordní kartu prodávat za 200 dolarů, ale nakonec je cena mnohem přijatelnější.

karta

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře