Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyV srpnu mobilní internet zpomalil. Nejrychlejší byl T-Mobile

V srpnu mobilní internet zpomalil. Nejrychlejší byl T-Mobile

Průměrná rychlost mobilního internetu v srpnu poprvé po roce a půl klesla. Proti červenci se snížila o šest procent na 8,4 megabitu za sekundu. Důvodem mohou být letní prázdniny a jiný charakter využití mobilního internetu. V létě měří rychlost více zákazníků mimo velká města, kde rychlost internetu není tak vysoká.

Na první příčce se umístil T-Mobile s průměrem 8,8 Mbit/s a O2 vykázala 8,7 Mbit/s. Vodafone byl podle měření serveru ADSL.cz mimo velká města pomalejší s průměrem 7,9 megabitu za sekundu.

V pevných sítích se rychlost kabelového internetu proti červenci snížila z 25,5 Mbit/s na 22,8 Mbit/s. Největší tuzemský kabelový operátor UPC Česká republika vykázal průměr 30,9 megabitu za sekundu.

WiFi přípojky si minulý měsíc udržely průměrnou rychlost 9,0 Mbit/s. Maximální naměřená rychlost vystoupala na hodnotu 408 megabitů za sekundu.

rychlost-internetu-podle-adsl-cz-2015-08

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře