Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkySony Xperia Z5 Premium používá 4K rozlišení jen pro zobrazení médií

Sony Xperia Z5 Premium používá 4K rozlišení jen pro zobrazení médií

Jedním z hlavních trháků veletrhu IFA se stala prémiová varianta Sony Z5. Slova chvály mířila především na displej, který má při úhlopříčce 5,5 palce rozlišení 4K, tedy 3 840 × 2 160 pixelů. Nyní však výrobce prozradil, že toto ultravysoké rozlišení smartphone používá jen pro zobrazení videí a fotografií. Pro vše ostatní je použito nižší rozlišení Full HD, tedy 1 920 × 1 080 px.

Důvod, proč 4K displej není naplno využit i pro zobrazení uživatelského prostředí, aplikací nebo her, je nasnadě – znamenalo by to extrémně vysokou zátěž pro baterii. Sony tedy nakonec přistoupilo ke kompromisu, aby se podařilo zachovat příznivou výdrž a optimální výkon telefonu.

V Xperii Z5 Premium je zabudován akumulátor s kapacitou 3 430 mAh. Podle zástupců firmy i přes použití displeje s vysokým rozlišením a výkonného procesoru by měl bez problémů zajistit dvoudenní výdrž.

sad

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře