Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyV ČR se začíná prodávat Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile

V ČR se začíná prodávat Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile

V České republice se začal prodávat vůbec první telefon značky Xiaomi, který běží na platformě Windows 10 Mobile. Model Mi4 s 16 GB paměti v bílé barvě a systémem od Microsoftu je k dostání v obchodě xiaomimobile.cz za 6 999 Kč s DPH.

Přístroje Xiaomi jsou již tradičně spojeny s Androidem a nástavbou MIUI. Smartphone Mi4 s Windows tak představuje absolutní novinku v rámci této značky. Jak potvrdil i viceprezident společnosti Xiaomi Hugo Barra, byl typ Mi4 v režii Microsoftu testován již od dubna 2015. V současné době je v testovacím procesu i tablet Mi Pad 2.

Pokud jste majitelem telefonu Mi4 s Androidem a chtěli byste vyzkoušet, jak na něm fungují Windows 10 Mobile, nemusíte kvůli tomu kupovat nový telefon. Microsoft už na konci prosince uvolnil oficiální ROM s Windows 10 Technical Preview určenou pro tento smartphone.

Jediné podmínky pro nainstalování Windows 10 Mobile je model Mi4 s podporou LTE a registrace v Microsoft Insider programu. ROM si můžete stáhnout zdarma, prozatím ale pouze s čínskou a anglickou lokalizací. Podrobný návod, jak při flashování postupovat, najdete zde. V případě nespokojenosti s Windows 10 se lze snadno vrátit zpět k MIUI.

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Půjde WIN 10 nainstalovat i na Redmi Note 3? 🙂 Děkuji za odpověď.

    • Dobrý den, časem snad budou ROM s Windows 10 dostupné i pro další zařízení Xiaomi. Takže ano, zřejmě se dočkají i majitelé Redmi Note 3. Na sto procent to ale jisté není 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře