Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyInfant Cries Translator: Aplikace, která vám umožní porozumět dětskému pláči

Infant Cries Translator: Aplikace, která vám umožní porozumět dětskému pláči

Vědci z tchajwanské univerzity uvedli aplikaci Infant Cries Translator. Tato aplikace dokáže překládat pláč novorozenců. A ne, neděláme si srandu. Jedná se o seriózní aplikaci s účinností až 92%!

Aplikace Infant Cries Translator pracuje podobně, jako například aplikace Shazam a spol. Jakmile se vaše dítě rozpláče, v prostředí aplikace zmáčknete příslušnou ikonku a software pláč nahraje. Následně získané zvuky porovná s rozsáhlou databází pláče ostatních dětí a vyhodnotí, co po vás maličké chce – zdali má hlad, potřebuje vyměnit plenku, zdali ho něco bolí nebo je jenom ospalé.

V současné době databáze obsahuje přes 200 000 zvuků pláče získaného přibližně od 100 novorozenců. Tato databáze se přitom stále rozšiřuje a to i za pomoci samotných uživatelů.

Nakonec však musíme zmínit, že aplikace je úspěšná pouze v případě úplně malých dětí. V úvodu zmiňovaná 92% úspěšnost je dosahována u novorozenců do 2 týdnů věku. U dětí od 1 do 2 měsíců úspěšnost klesá na 84%, u čtyřměsíčních dětí potom až na 77%. Tvůrci uvedli, že používat aplikaci po půl roce věku dítěte už je vcelku bezpředmětné, neboť v té době je již ovlivněno svým okolím natolik, že nahrávku nelze porovnávat s ostatními záznamy.

Aplikaci si můžete stáhnout z Google Play Storu a Apple App Storu a to za cenu 2,49 eur.

[appbox googleplay com.infantcry]

[appbox appstore 955832188]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/infant/“/]

https://www.youtube.com/watch?v=EdDU2GI_2_U

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře