Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyTip: Jak na PC jednoduše a rychle spustit OS Android?

Tip: Jak na PC jednoduše a rychle spustit OS Android?

Chtěli byste na svém stolním počítači či notebooku spustit aplikace nebo hry z Androidu? Máme pro vás velmi jednoduché a rychlé řešení, s nímž si poradí každý! Jmenuje se Remix OS a jedná se o operační systém.

Remix OS je v podstatě Android s uživatelským rozhraním podobným klasickým Windows. Díky tomu ho může v klidu využívat i člověk, který Androidu a vůbec technickým věcem moc nerozumí.

Remix OS vyvíjejí bývalí zaměstnanci Googlu, kteří se již nemohli dívat na to, jak jsou některé věci zbytečně složité. Pokud se vám Remix OS líbí, můžete ho mít taky a to zcela zdarma. Jak už bylo zmíněno, postup je velmi jednoduchý. Bude vám stačit počítač s x86 architekturou a USB 3.0 flash disk s kapacitou 8 GB a více a formátováním FAT 32. Na tento flash disk zkopírujete operační systém Remix OS, počítač restartujete a necháte nabootovat právě z této flash. A to je celé!

Jakmile počítač nabootuje, můžete se pohodlně přihlásit ke svému Google účtu a chovat se jako byste byli na svém smartphonu – tedy včetně stahování, instalování a používání aplikací či hraní her. Není to kouzelné?

O Remix OS se dozvíte více na oficiálních stránkách tohoto operačního systému, nebo v přiloženém videu:

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Dá se používat tento systém společně s Win 7/10 ? Nemyslím mít dva operační systémy a mezi nimi přepínat ale mít spuštěný Win a k tomu spuštěný Remix OS třeba v okně? Asi né co?

    • Lze to. Říká se tomu virtuální počítač, na kterém můžeš mít spuštěný jakýkoliv OS (který podporuje architekturu, kterou zvládá virtuální PC). Nějaké virtuály: VirtualBox, VmWare, VirtualPC,…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře