Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyHudební služba Apple Music má 10 milionů předplatitelů

Hudební služba Apple Music má 10 milionů předplatitelů

Společnost Apple vtrhla na konci června na hudební trh s novou službou nazývanou Music. Novinku nabízela na zkoušku zadarmo. Po uplynutí bezplatného tříměsíčního používání začala uživatelům automaticky strhávat měsíční paušál z jejich účtů. Ani to však mnohé z nich neodradilo, aby ji nadále používali.

V říjnu loňského roku Apple oznámil, že jeho hudební platforma Music, kterou konkuruje Spotify a Google Music, má 6,5 milionu platících a více než 15 milionů aktivních uživatelů. Nyní, kdy většině lidí skončila možnost bezplatného testování, jsme se dočkali dalších upřesňujících čísel. Podle listu Financial Times služba Apple Music již překonala hranici 10 milionů platících uživatelů. Za tři měsíce přibylo 3,5 milionů lidí, jedná se tedy o obrovský úspěch.

Apple Music je v rámci celé Evropy zpoplatněna měsíčním paušálem 6 eur (160 Kč) za jednotlivce a 9 eur (245 Kč) za rodinný účet pro šest lidí. Stejné ceny platí také v České republice.

Služba přitom necílí pouze na zařízení s logem nakousnutého jablka. Kromě iPadů a iPhonů ji je možné používat také na počítačích s operačním systémem Windows prostřednictvím aplikace iTunes nebo mobilech a tabletech s Androidem.

music

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře