Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyUž žádné elektrošoky! Čína začne závislé na počítačových hrách léčit humánněji

Už žádné elektrošoky! Čína začne závislé na počítačových hrách léčit humánněji

Čínská vláda oznámila, že plánuje zákonem zakázat speciálním lékařským zařízením léčit závislé na internetu pomocí elektrošoků a dalších fyzických trestů. Do speciálních středisek často rodiče posílají své děti, které zcela propadly online hrám a neví si s nimi rady, uvedl deník The Telegraph.

Čína je dnes největším telekomunikačním trhem světa. I přes tvrdou cenzuru internetu a zahraničních služeb a sociálních sítí zde ale čím dál více mladých lidí propadá absolutní závislosti na počítačových hrách. V léčebně ve východočínské provincii Šan-tung, kde pobývalo 6000 převážně mladistvých osob, se ještě donedávna léčilo i elektrickými šoky na úkor klasických antidepresivních medikamentů. Žádnou výjimkou nebyly ani fyzické tresty a náročný vojenský dril. Výsledkem takového pobytu byly přitom nejedenkrát projevy trvalého psychického traumatu.

Odborná veřejnost z Číny i jiných zemí světa měla proti těmto praktikám silné námitky. Teprve ale až nyní čínská vláda připravuje zákon, který používání elektrošoků a dalších fyzických trestů v záborech pro závisláky zakáže.

V roce 2009 vyšla v Číně studie, která uváděla, že více než 24 milionů uživatelů internetu ve věku 13 až 29 let jsou digitálně závislí.

china-afp-1

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře