Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyUkradený prototyp unikátního notebooku se objevil na čínské aukci

Ukradený prototyp unikátního notebooku se objevil na čínské aukci

Je tomu týden, co se ze stánku Razeru na veletrhu CES ztratily dva první prototypy přenosných počítačů Valerie se třemi 4K displeji pro maximální herní zážitek. Nyní se jeden z nich objevil na čínském aukčním serveru Taobao. Upozornil na to server IBT.

Razer přivezl do Las Vegas dva vzorky svého nadupaného notebooku. Oba počítače však byly naneštěstí ukradeny. A protože pro firmu mají nevyčíslitelnou hodnotu, tak se Razer každému, kdo mu sdělí informace, které povedou k dopadení zloděje nebo zlodějů, rozhodl nabídnout odměnu ve výši 25 000 dolarů (bezmála 640 000 korun).

Jestli se s oběma počítači ještě někdy setká, není jisté. Jeden z prototypů se však nakrátko objevil v aukci na serveru Taobao. Případní zájemci jej mohli koupit za 22 000 dolarů, tedy v přepočtu více než půl milionu korun. Kdo se stal majitelem unikátního notebooků, není v tuto chvíli jasné. Pokud však nezasáhli provozovatelé aukčního serveru, neznáménu šťastlivci se dostal do rukou opravdu jedinečný stroj.

Razer Valerie je špičkový notebook s trojicí 17,3palcových 4K IGZO displejů z produkce Sharpu, které lze poskládat za sebe pro snadný přenos nebo rychle rozložit na třímonitorové uspořádání. Vysoký výkon sestavy obstarávají karta nVidia GeForce GTX 1080 a procesory Core i7 od Intelu.

razer-project-valerie-open-front-hero

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře