Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyO2 spouští volání přes LTE a vydává Android 7.0 pro Galaxy S7...

O2 spouští volání přes LTE a vydává Android 7.0 pro Galaxy S7 (edge)

České O2 dnes jako první operátor na světě vydal Android 7.0 Nougat pro telefony Galaxy S7 a S7 egde. Společně s důležitým updatem také spustil volání v síti LTE (VoLTE). Největšími výhodami této technologie jsou velmi krátká doba spojení hovoru a volání v HD kvalitě a s potlačením okolních ruchů. V průběhu hovoru zároveň nedochází k omezení datových spojení.

„V posledních měsících jsme se soustředili na pokrývání vysokorychlostním internetem LTE, který je nyní dostupný pro 99 % populace, a na další zahušťování sítě. Věnujeme se také přípravám na 5G – jako první operátor jsme spustili v reálném prostředí síť 4,5 G s teoretickými rychlostmi až 1,2 Gb/s. Nyní spouštíme v naší síti další novinku – volání přes LTE,“ popisuje Marek Růžička, ředitel divize Operations v O2.

VoLTE

Prvním podporovaným zařízením jsou modely Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. Další podporované modely budou doplněny v průběhu února a března.

Samsung_VoLTE

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře