Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyUž víme, jakou výbavu bude mít první novodobá Nokia

Už víme, jakou výbavu bude mít první novodobá Nokia

Příští rok se dočkáme velkého comebacku, kdy se původní Nokia vrátí na trh se smartphony. Podobu chystané novinky C1 známe už delší dobu. Nyní na web unikly informace o výbavě.

O tom, že původní Nokia chystá návrat na trh s chytrými telefony, se spekuluje dlouho. Uvedení prvního modelu bychom se mohli dočkat nedlouho po vypršení smluvního zákazu souvisejícího s převzetím mobilní divize Microsoftem, tedy na konci roku 2016. Samotné telefony ale Nokia vyrábět nebude, jen je navrhne a výrobu bude licencovat. Stejný postup již v minulosti aplikovala u tabletu N1.

Nejnovější spekulace hovoří o tom, že Nokia C1 se do prodeje dostane ve dvou variantách. Menší bude mít pětipalcový displej, větší se pochlubí 5,5palcovým dotykovým panelem. V obou případech výrobce zvolí Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů.

Další odlišnosti mezi telefony budou spočívat ve velikosti uživatelského prostoru a kapacitě RAM. Nižší verze nabídne 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti a 8Mpx hlavní foťák, prémiová varianta pak dostane 3 GB RAM, 64GB úložiště a 13Mpx hlavní fotoaparát. Oba smartphony mají používat procesor Atom od Intelu, který umožní volbu mezi operačním systémem Android nebo Windows 10 Mobile (nikoli však na jednom zařízení). O kompletaci telefonů by se měl postarat tchajwanský Foxconn, tedy firma neslavně proslulá sebevraždami svých zaměstnanců.

Datum představení nové Nokie C1 zatím neznáme. Dříve než na konci příštího roku se s ní v obchodech ale určitě nesetkáme.

2372192_nokia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře