Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyU mobilních aplikací trávíme měsíčně 35 hodin. Ve srovnání se světem za...

U mobilních aplikací trávíme měsíčně 35 hodin. Ve srovnání se světem za aplikace neplatíme

Průměrný Čech má v chytrém mobilním telefonu 28 aplikací, 89 % z nich jsou neplacené. Průměrný čas strávený s mobilními aplikacemi je 35 hodin měsíčně, tedy více než hodina denně, vyplývá to z šetření české vývojářské společnosti STRV.

Prostřednictvím aplikací Češi, stejně jako jinde ve světě, nejčastěji prohlížejí sociální sítě nebo hrají hry. Těmto aktivitám věnují více než 21 minut denně. Hodně času tráví také používáním komunikačních aplikací, jako je Viber či WhatsApp. Rozdíl mezi časem stráveným u sociálních sítí je však relativně velký. U komunikačních aplikací Čech tráví méně než čtyři minuty, na sociálních službách pomalu 11 minut denně. Vysoko se z pohledu popularity užívání umístily také aplikace zaměřené na produktivitu, nakupování a zpravodajství.

V chytrém telefonu průměrného Čecha se vyskytují převážně aplikace, které jsou zdarma. Z průměrných 28 aplikací jsou pouze tři aplikace placené. V mezinárodním srovnání tak Češi šetří na aplikacích více než většina Evropy.

„V mezinárodního výzkumu společnosti Google vyšlo, že průměrný Brit má v mobilním telefonu 8 placených aplikací, Němec 6, Polák 4, ale třeba Nor až 9 placených mobilních aplikací,“ uvedl Lubo Smid, spoluzakladatel české společnosti STRV, která dnes působí výhradně na americkém trhu.

V porovnání dat STRV a společnosti Google se ukazuje, že podobný počet placených aplikací jako Češi mají v Evropě Francouzi, Španělé a Finové. Méně pak například Ukrajinci, Rumuni nebo Italové. Například průměrný Američan má v mobilním telefonu 8 placených aplikací.

Češi v posledních letech nejvíce stahují aplikaci Facebook Messenger, která je pro nejrozšířenější mobilní platformy iOS a Android zdarma.

mobile-apps-2

Zdroj: STRV

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře