Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeTy nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #2

Ty nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #2

Po několika týdnech vám opět přináším další výběr her, které rychle zaženou nudu. V prvním díle, který naleznete ZDE, jste se mohli podívat na tři hry. Zpravidla se jednalo o jednoduché návykovky, které jsem nedoporučoval začít hrát před důležitou schůzkou (například před rande).

Tentokrát se pokusím nezklamat a předložit další nudu zahánějící pařby. Některé hry možná znáte delší dobu, ale to nic nemění na tom, že stále plní svůj účel a to že vás zabaví a vytrhnou z každodenního stereotypu.

Reckless Getaway 8/10

Jako první si představíme závodní demoliční hru Reckless Getaway. Hrajeme v ní za lupiče, kteří přepadli banku. Bohužel, ne všechno vyšlo podle plánu a policejní složky nás okamžitě po opuštění banky začaly pronásledovat. Naším cílem je policajtům ujet a při naší jízdě, která bude zejména po dálnici, nasbírat co největší počet bodů. Tyto body získáváme za skoky na trati, za předjetí jedoucích aut bez jediného škrábance, dále pak za zneškodnění policejních aut apod. Během závodu získáváme i různé bonusy, které nám usnadní jízdu.

Musíme si ovšem dávat pozor, abychom auto zcela nezničili. Podle dosaženého počtu bodů získáme počet hvězd, které nám odemknou další závody a při dostatečném počtu nás hra posune do dalšího kola. Výše popsaný mód hry se nazývá Getaway. Ve hře jsou k dispozici ještě další dva. Druhý se nazývá Wreckless. Zde máme za úkol zničit vše, co se nám připlete do cesty. A jelikož nebudeme řídit osobní auto, jak tomu bylo v předchozím případě, ale budeme sedět v trucku, tak nám to půjde velmi snadno.

Třetí a poslední mód se nazývá Jungle. Bohužel tento mód se ve hře vyskytuje jako placený bonus. Takže ho lze zpřístupnit za dalších ?0,89, což považuji za nevýhodu. V módu Jungle si pro nás vývojáři připravili nám nabízí nové tratě, vozidla a další vymoženosti. Celkově mě hra bavila a stále baví, ikdyž by jistě neuškodily častější aktualizace hry s novým bonusovým materiálem.

iOS | Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/recklessGetaway/“/]

Playman Winter Games 9/10

Tahle hra je v AppStoru už skoro rok, ale s blížící se zimou je znovu aktuální. Legendární Playman, který nás provází na mobilních zařízeních nějakou dobu, stále má co nabídnout. Konkrétně v zimní edici máme k dispozici pět zimních sportů. Jedná se o běh na lyžích, rychlobruslení, snowboarding, biatlon a freestyle. Pro připomenutí hru charakterizuje její jednoduché ovládání.

Aby byla stále zábavná a plná adrenalinu, tak během závodu naskakují na bocích barevné puntíky. Čím rychleji ho zmáčkneme, tím rychleji naskočí druhý a náš Playman je rychlejší. Tohle ovládání je velmi důmyslné, protože v nás udržuje neustálé napětí a do poslední chvíle nevíme, zda v příští sekundě neuděláme chybu a Playman se nepropadne na poslední místo.

Vývojáři pro nás připravili i modifikaci původního ovládání, které je použito v rychlobruslení. V této disciplíně nemačkáme puntíky, ale držíme načítající se kruh. Až se kruh načte celý tak ho pustíme a druhým palcem pokračujeme znova. Pokud se kruh přetočí, Playman špatně došlápne a ztrácí cenné sekundy. Jak jsme zmínil na začátku, hra disponuje pěti závody. Po absolvování těchto závodů, následuje turnaj. V turnaji se sčítají body z jednotlivých závodů a vyhrává ten s největším součtem. Po úspěšném absolvování turnaje se odemkne další stupeň obtížnosti.

V zimní edici se nově objevuje i Survival mód. V něm musíme při neustále se zvyšující obtížnosti vyhrávat turnaje, dokud to jde. Hrajeme o co nejvyšší počet bodů. Kromě popsaného singleplayeru hra obsahuje i velmi zábavný multiplayer. V něm se objevují všechny závody, které jsem popsal na začátku. Multiplayer je lokální a na jednom zařízení můžeme hrát až se šesti kamarády. Tento mód dodává hře úplně nový rozměr, jelikož každý z vašich kamarádů chce být nejlepší, takže nad hrou pravděpodobně strávíte několik týdnů ve škole.

Hra zaznamenává všechny rekordy, a jelikož je člověk k jejich překonávání zrozený, tak mě bavila velmi dlouhou dobu. Jen nedostatek času, mě donutil ji přestat hrát. Je ve hvězdách, zda se připravuje nový díl Playmana nebo ne. Byl by to jistě skvělý vánoční dárek pro všechny fanoušky.

iOS | Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Playman/“/]

Flight Control 9/10

Z názvu hry lze odvodit, že v ní budeme něco kontrolovat. Konkrétně nám tahle hra v jednoduchosti dovolí dohlížet na letadlový provoz letiště. A že to nebude zrovna jednoduché se přesvědčíme po pár minutách hraní. Po zahájení hry vidíme letiště z ptačího pohledu a na něm několik ranvejí. Ty se liší barvou. K dispozici je růžová ranvej pro velká letadla, žlutá pro menší osobní lety a jako poslední přistávací plochu tvoří heliport. Nás úkol je jednoduchý. Navést pohybem prstu letadlo na správné letiště a dohlížet na to, aby se nám žádná nesrazila.

Ze začátku se budeme trochu nudit, protože přilítá sotva pár letadel za minutu. Proto k překonání lehkého začátku, hra nabízí zrychlený mód. Ten brzo vypneme, protože letadla začnou přilétávat jedno za druhým. K dispozici jsou různé typy letišť a díky aktualizacím hry přibývají. Pokud byste chtěli porovnat svoje dovednosti s ostatními dispečery, můžete to zkusit přes multiplayer.

Je k dispozici lokální, kde můžeme hrát přímo s kamarády, ale i online kde můžeme hrát s kýmkoliv kdo je zrovna připojený. Musím poznamenat, že to chce hodně pevné nervy k získání vysokého skóre.

iOSAndroid

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/flightControl/“/]

Sprinkle 9/10

V minulém dílu nejlepších návykovek jsem doporučoval hru Granny Smith od studia Mediocre, které stojí i za populární hrou Sprinkle. Tahle hra je v App Storu také již nějaký ten pátek, ale stále patří mezi ty lepší.

Sprinkle je jednoduchá logická hra, která vás zcela jistě zaujme svojí hezkou grafikou a kvalitním zpracováním. Velmi dobře je zejména zpracovaná fyzika vody. V neposlední řadě jsem rád, že jsem musel zapojit i svoje mozkové závity. Ne vždy bylo jednoduché dokončit kolo včas a hlavně úspěšně. A o co vlastně ve hře jde? Z nějakého důvodu začaly na městečko padat meteority, které způsobily rozsáhlé požáry. A naším cílem je zahrát si na hasiče a uhasit všechny vzniklé požáry v městečku.

K dispozici máme hasičský vůz s žebříkem a hadicí. Stačí nastavit výšku žebříku a směr dostřiku hadice, pustit vodu a můžeme začít hasit. Oheň se rychle rozšiřuje a musíme být rychlí, aby nám některý obyvatel nebo jeho dům neuhořeli. Musíme šetřit vodou, protože ji máme omezené množství.

Hra je to velmi chytlavá. Ze začátku jsou levely velmi jednoduché, autoři jistě chtěli, abychom se do hry pořádně dostali a poté na nás vytáhli komplikovanější úrovně. K dispozici jich je asi 60 a otevírají se postupně, jak je to již v této době zvykem.

iOSAndroid

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Sprinkle/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře